Eksperyment naukowców: Kobiety potrafią "wywęszyć" singli!

Martyna P.
Związki
28.12.2022 10:38
Eksperyment naukowców: Kobiety potrafią "wywęszyć" singli!

Zapewne będziecie zaskoczeni, gdy napiszemy, że kobiety są w stanie wyczuć po zapachu, który mężczyzna jest singlem. Brzmi to dość abstrakcyjnie, ale do takich wniosków doszli naukowcy, którzy przeprowadzili eksperyment.

 

Wiele osób wierzy w moc feromonów i wzajemnego przyciągania się ludzi. Wierzą oni w moc zapachów. Niektóre kobiety mają tak zwanego nosa w doborze partnera. Oczywiście jest to przenośnia, ale badania naukowców rzucają nowe światło na tę kwestię.

 

Kobiety oceniały mężczyzn po zapachu

W 2019 roku przeprowadzono eksperyment. Przeprowadzili go naukowcy z Macquarie University. Szczegóły badań australijskich naukowców opublikowano na łamach „Frontiers”.

W eksperymencie wzięły udział 82 kobiety. Dodajmy, że połowa z badanych kobiet było singielkami, a reszta w stałych związkach.

Ich zadaniem była ocena twarzy i zapachu ciała mężczyzn.

Każda z pań miała za zadanie ocenić 3 mężczyzn będących w związku oraz trzech będących singlami. Oczywiście byli oni anonimowi i losowo wybrani.

Mężczyźni zostali poproszeni o noszenie koszulki przez 24 godziny. Następie ubrania zostały zamknięte w szczelnych pojemnikach. Kobiety były pytane o to, jak bardzo podoba im się zapach konkretnych koszulek, czy jest pociągający.

W kolejnym etapie paniom pokazano zdjęcia panów przypisane do zapachów. Kobiety miały ocenić, czy dany mężczyzna jest atrakcyjny, męski, życzliwy.

 

Zdjęcie Eksperyment naukowców: Kobiety potrafią "wywęszyć" singli! #1

Kobiety potrafią „wywęszyć” singli!

Eksperyment ujawnił, że zapach ciała singli był dla pań bardziej wyrazisty i silniejszy niż mężczyzn będących w związku.

Panie uznały także, że twarze singli są bardziej męskie niż twarze zajętych mężczyzn.

We wnioskach podano, że wyższy poziom testosteronu wiąże się z intensywnym zapachem ciała.

Natomiast silniejsze zapachy są uznawane przez kobiety za bardziej męskie.

Badania naukowców pokazują, że poziom testosteronu u mężczyzn jest zależny od ich sytuacji miłosnej. Poziom tego hormonu oddziałuje na wygląd, a nawet zapach.

Autorzy badania twierdzą, że ich odkrycia są "zgodne z wcześniejszymi badaniami”. Pokazują one, że kobiety i partnerzy mogą być różnicowani na podstawie ich poziomu testosteronu.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną