Efekt glass hair. Jak go uzyskać? Podpowiadamy!

Katarzyna

Uroda

14.04.2021 18:41

Efekt glass hair. Jak go uzyskać? Podpowiadamy!

Piękne i zadbane włosy to marzenie każdej kobiety. Jak uzyskać na nich  efekt glass hair? Podpowiadamy!

Zdjęcie Efekt glass hair. Jak go uzyskać? Podpowiadamy! #1

Nowy trend 

Efekt glass hair to trend, który podbił serca wielu gwiazd oraz  kobiet na świecie.. Chodzi w nim o to, aby włosy były idealnie proste, gładkie oraz wyglądające jak tafla szkła. Prekursorką takiej fryzury była Kim Kardashian, jednak z biegiem czasu pokochały go takie gwiazdy jak Hailey Biber, Princess Nokia, Beyonce, czy Ariana Grande. Idealnie gładkie i proste włosy pięknie się prezentują, więc jest to idealna fryzura na wielkie wyjścia.

Glass hair 

Glass hair to fryzura, którą może pozwolić sobie każdy. Jeśli więc lubisz proste włosy i dobrze się w nich czujesz, to możesz sobie zafundować taką fryzurę. Poleca się ją przede wszystkim osobom, które mają niskoporowate włosy, czyli takie, które na co dzień są gładkie i przypominają taflę lustra. Włosy średnioporowate przy większym nakładzie pracy również będą wyglądać jak tafla lustra. Jeśli jednak masz włosy o typie wysokoporowatym, wtedy najlepiej udać się w tej sprawie do fryzjera, który zastosuje prostowanie keratynowe.

Zdjęcie Efekt glass hair. Jak go uzyskać? Podpowiadamy! #2

Odpowiednie nawilżanie włosów 

Aby uzyskać efekt glas hair, musisz poświęcić swoim włosom trochę więcej uwagi, ponieważ sama ich stylizacja może nie wystarczyć do osiągnięcia takiego efektu. Do pielęgnacji włosów wybieraj ciężki maski i odżywki, która zawierają w swoim składzie oleje i masła. Kosmetyki z silikonem w tym wypadku są akurat pomocne, ponieważ obciążą trochę włosy. Podczas mycia włosów nie zapomnij, aby wczesać w nie odżywkę, ponieważ dzięki temu każde pasmo włosów będzie odżywione.

Zdjęcie Efekt glass hair. Jak go uzyskać? Podpowiadamy! #3

Odpowiednia stylizacja 

Efekt glass hair to wynik odpowiedniego nawilżenia oraz stylizacji włosów. Gdy włosy są już odżywione, to wtedy możesz przystąpić do ich stylizacji. Na początek przed przystąpieniem do ich suszenia, spryskaj je sprejem ochronnym, który zabezpieczy je przed wysoką temperaturą suszarki i ewentualnie prostownicy. Włosy susz jednak poprzez wyciąganie ich na szczotce, a gdy będą już susze, to podsusz je przez chwilę zimnym nawiewem powietrza, aby domknąć ich łuski. Na koniec możesz na nie nanieść serum silikonowe lub specjalny olejek, który zabezpieczy końcówki i wygładzi włosy.

Ewentualnie prostownica 

Jeśli twoje włosy nadal nie są idealnie proste, to możesz wyprostować je dodatkowo prostownicą. Jej wysoka temperatura może jednak zaszkodzić włosom, dlatego używaj jej w ostateczności. Na koniec spryskaj włosy sprejem nabłyszczającym i ciesz się efektem Glass hair.