Trwają prace serwisowe w bankach! Duże utrudnienia dla klientów.

Martyna

Newsy

03.12.2022 20:43

Trwają prace serwisowe w bankach! Duże utrudnienia dla klientów.

W wielu bankach przez najbliższe dni odbędą się prace serwisowe. Klientów czekają utrudnienia związane m.in. z dostępem do bankowości elektronicznej, w tym aplikacji mobilnych. Przedstawiamy listę banków objętych pracami. 

Pekao 

Dziś (3.12.2022 r.) od godziny 17 do godziny 8 następnego dnia wystąpią utrudnienia dla osób, które będą chciały złożyć dyspozycję i zlecenia instrumentów giełdowych oraz detalicznych obligacji skarbowych. Będzie to dotyczyć m.in. serwisów takich jak.: 

  • Pekao24Makler 
  • Pekao24 
  • PeoPay 
  • eTrader Pekao 

Ponadto od godziny 23:30 do 6:00 nie będzie można zalogować się do powyższych serwisów.  

 

mBank 

Utrudnienia obejmą również klientów mBanku. W nocy z sobotę na niedzielę w godzinach od 2:30 do 7:00 nie będzie można płacić kartą oraz wypłacić gotówki z bankomatu.   

Kolejnym utrudnieniem będzie brak możliwości zalogowania się na swoje konto w aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej w godzinach od 2:15 do 8:30. Pracownicy banku ostrzegają również, o problemach z usługą mLinia.  

ING Bank Śląski 

Prace serwisowe zaplanował, także ING Bank Śląski. W nocy z piątku na sobotę od godziny 00:00 do 2:30 nie będzie można płacić kartą w Internecie z 3DSecure. Usługi takie jak pożyczki oraz procesy sprzedażowe również nie będą działać.  

Dodatkowo w nocy z soboty na niedzielę od 23:00 do 4:30 nie będzie można zrobić przelewu Express Elixir, a także przelewu funkcją BLIK do innego banku. W nocy z soboty na niedzielę oraz z niedzieli na poniedziałek od 0:00 do 3:00 mogą wystąpić utrudnienia z realizacją transakcji w urządzeniach sieci ING i Planet Cash. 

Alior Bank 

W tym banku klientów czekają problemy z usługami maklerskimi. Od 3 grudnia 2022 od godz. 08:00 do godz. 20:00 system maklerski będzie niedostępny. 

Velobank (dawniej Getin Bank) 

Prace techniczne potrwają w nocy z 3 na 4 grudnia od 23:50 do 7:00. W tym czasie nie będzie można zalogować się do bankowości mobilnej i internetowej oraz wykonywać przelewów online i korzystać z BLIK-a.  

Rekomendujemy, aby wcześniej zlecić planowane przelewy i inne operacje w bankowości elektronicznej.