Zdumiewające ceny kebabu w Katarze!

Justyna
Newsy
20.11.2022 10:32
Zdumiewające ceny kebabu w Katarze!

Chociaż na różnorodność posiłków w Katarze narzekać nie można, to zdecydowanie trudno być zadowolonym z tamtejszych cen. Tanio nie będzie nawet w przypadku street foodu.

Jeden z najlepszych kebabów

W Katarze kibice będą mogli spróbować jednego z najlepszych kebabów świata. Nic więc dziwnego, że sprawdzając możliwości gastronomiczne na nadchodzącym mundialu, właśnie na to danie zdecydowali się dziennikarze sportowego „Super Expressu".

Jeden z nich opisywał swoje wrażenia smakowe:

„Dużo mięsa, niedużo sałatki. Nie jest ostre. Pierwszy kęs jak najbardziej na plus. Super, rozpływa się w ustach!”

Zdjęcie Zdumiewające ceny kebabu w Katarze! #1

Ile kosztuje kebab w Katarze?

Z kebabem zaserwowano ciepłą pitę, którą wypiekano dosłownie moment wcześniej. Drugi dziennikarz, zamówił talerz, na którym otrzymał mięso z grilla, ryż i warzywa. Był to tzw. talerz kebab. Potrawy obu panów składały się z baraniny i wołowiny.

Szybko okazało się, że za talerz obiadowy w Katarze zapłacić trzeba ponad dwieście złotych. Mimo wyboru znacznie tańszych opcji dziennikarze ostatecznie musieli jednak wydać... niemal 150 zł. Z czego zwykły pojedynczy kebab kosztował 40 zł, a talerz kebab aż 80 zł.

Zawrotnie wysokie ceny

Warto pamiętać, że Katar jest jednym z najbogatszych krajów na świecie. Jak podaje portal financer.com, PKB w Katarze to 60 tysięcy dolarów na mieszkańca. Dla porównania w Polsce ten wskaźnik wynosi zaledwie 15 tys. dolarów.

Dziennikarz brytyjskiego „The Sun" sprawdzał inne ceny, jakie czekać będą na kibiców w mundialowej strefie kibica. Prosta sałatka grecka ma kosztować ok. 50 zł, a nachosy z guacamole 25 zł.

Zdjęcie Zdumiewające ceny kebabu w Katarze! #2

Tyle kosztuje piwo

Dla wielu polskich kibiców zaskoczeniem może być ograniczony dostęp do piwa. Władze Kataru i FIFA cofnęły decyzję o sprzedaży piwa wokół stadionów mistrzostw świata.

W strefie natomiast pół litra piwa to koszt 50 riali, czyli aż 60 zł! Dodatkowo każdy będzie mógł kupić maksymalnie cztery kolejki. Alkohol nie będzie sprzedawany osobom poniżej 21 roku życia.

Początek mundialu zaplanowano na 20 listopada. Pierwszy mecz rozpocznie się o godz. 17:00. Reprezentacja Kataru zagra w nim z Ekwadorem.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną