Transmisja online z pogrzebu królowej Elżbiety II. Gdzie oglądać?

Agnieszka

Newsy

19.09.2022 13:14

Transmisja online z pogrzebu królowej Elżbiety II. Gdzie oglądać? źródło okładki: Autorstwa Senedd Cymru / Welsh Parliament from Wales - Official opening of the Fourth Assembly, June

19 września królowa Elżbieta II będzie miała uroczysty pogrzeb. Pochowana zostanie na zamku w Windsorze, gdzie spoczywa także jej mąż, książę Filip. Na pogrzebie królowej pojawi się wiele światowych przywódców, w tym prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden, Ursula von den Leyen, a nawet Ołena Zełenska i Andrzej Duda z żoną. Gdzie i kiedy oglądać transmisję z uroczystości pogrzebowej królowej Elżbiety II?

Kiedy rozpoczyna się pogrzeb Elżbiety II?

Uroczystości pogrzebowe Elżbiety II rozpoczynają się o 12:00 czasu polskiego. Dokładnie 16 minut wcześniej z pałacu wyruszył kondukt żałobny, w którym poszedł m.in. król Karol III oraz członkowie rodziny królewskiej.

O godzinie 13:15, po zakończeniu nabożeństwa, kondukt z trumną z ciałem Elżbiety II wyruszy z Opactwa Westminsterskiego ulicami Londynu w kierunku Wellington Arch. Następnie o godzinie 16:06 trumna zostanie przeniesiona w procesji do kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze.

O godzinie 17:00 rozpocznie się pogrzeb w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze. Trumna z ciałem królowej Elżbiety zostanie  opuszczona do krypty królewskiej.

O 20:30 trumna z ciałem Elżbiety II zostanie złożona do grobu w kaplicy pamięci Jerzego VI. Obecni przy tym będą tylko członkowie najbliższej rodziny.

Gdzie oglądać transmisję z uroczystości pogrzebowej królowej Elżbiety?

Uroczystości pogrzebowe są obecnie transmitowane na TVN 24, w Polsat News, TVP 1, a także BBC World. Natomiast w internecie transmisję prowadzi kilka kanałów informacyjnych - między innymi Onet i Super Express 2.