Nowy sposób Google Maps na drogie paliwo!

Katarzyna

Newsy

31.07.2022 16:26

Nowy sposób Google Maps na drogie paliwo!

Google Maps chce wspomóc kierowców i oferuje im najbardziej ekonomiczne trasy!

Wysokie ceny paliwa

Cena paliwa powyżej 7 złotych za litr już nikogo nie dziwi. Kierowcy płaczą i płacą. Na ratunek ich portfelom wyszły stacje paliw, które oferują zniżki na paliwo, karty lojalnościowe czy promocje w niektórych dniach tygodnia. Na niektórych stacjach honorowana jest również Karta Dużej Rodziny, dzięki której można zatankować taniej. Wszystkie te rozwiązania mają pomóc kierowcą przetrwać czas, kiedy to paliwo jest tak drogie.

Google Maps na ratunek 

Również Google Maps chce pomagać kierowcom w tym trudnym czasie. Ta najbardziej znana aplikacja do nawigacji oraz wyznaczania trasy ma od niedawna dodatkową funkcję. Jest nią możliwość wytyczenia najbardziej ekonomicznej trasy na podstawie kilka ważnych informacji na temat samochodu. Dzięki kilku wytycznym aplikacja jest w stanie określić najbardziej opłacalną trasę ze względu na zużycie paliwa w naszym samochodzie.

Zdjęcie Nowy sposób Google Maps na drogie paliwo! #1

Prawie dla każdego samochodu 

Okazuje się, że aplikacja jest przystosowana zarówno dla samochodów elektrycznych, jak i spalinowych. Osoby, które posiadają elektryczne samochody, muszą precyzyjnie określać trasę, aby w razie potrzeby móc doładować auto. Jako że nie ma w Polsce zbyt dużo stacji do ładowania samochodów elektrycznych, to trasa takiego samochodu, musi być bardzo przemyślana. Z nowej funkcji mogą skorzystać również posiadacze samochodów spalinowych, ponieważ dla nich aplikacja wyznacza optymalne trasy pod względem zużycia paliwa.

Ekonomiczna trasa 

Aby Google Maps było w stanie określić najbardziej ekonomiczną trasę, to właściciel samochodu musi podać kilka istotnych informacji o swoim samochodzie. Między innymi na początku należy wybrać czy poruszamy się samochodem elektrycznym, hybrydowym a może na benzynę czy diesla. Niestety aplikacja nie jest przeznaczona dla samochodów napędzanych gazem LPG czy CNG. Trasa ekonomiczna w aplikacji jest zaznaczona jako listek.

Porównanie różnych tras 

Google Maps również porówna trasę zwykłą, najkrótszą oraz ekonomiczną i określi, która pozwoli na największą oszczędność paliwa. Funkcja ta jest dostępna u użytkowników posiadających telefon z Androidem. Bardzo możliwe, że zostanie ona również dodana do wersji na iPhone. Najbardziej przyda się ona kierowcom, którzy wybierają się na dłuższe trasy, ponieważ wtedy oszczędność może być znacząca.