Obrączki ślubne – wszystko, co warto o nich wiedzieć

Sponsorowany

Styl życia

27.07.2022 10:18

Obrączki ślubne – wszystko, co warto o nich wiedzieć

Wybór obrączek ślubnych zdecydowanie jest jednym z najważniejszych aspektów planowania ślubu. Biżuteria ta jest symbolem małżeństwa i zostaje z parą na całe życie. Dlatego planując zakup obrączek ślubnych, warto poznać kilka ważnych szczegółów, na które należy zwrócić uwagę, aby ślubne pierścionki utrzymywały swój piękny wygląd jak najdłużej.

Na co zwrócić uwagę kupując obrączki ślubne?

Wybór obrączek ślubnych to idealna okazja ku temu, aby stworzyć element biżuterii idealnie określający Was, Waszą relację i Wasze charaktery. Naprawdę warto poświęcić trochę czasu na stworzenie idealnego symbolu małżeństwa, który będzie przywoływał falę uczuć związaną z Waszą miłością, za każdym razem, kiedy na niego spojrzycie. Aby obrączki ślubne zachowały swoją świetność przez długie lata, musicie zwrócić uwagę na bardzo ważne aspekty, takie jak: kruszec i jego próba, odpowiedni rozmiar, profil, czy ewentualna możliwość regulacji rozmiaru. Każdy z tych elementów wpływa na trwałość, wygląd, a także komfort noszenia obrączek. Zapoznaj się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się więcej o dokonywaniu odpowiednich wyborów!

Jakie są profile obrączek ślubnych?

Najważniejszym z czynników wpływającym na wygląd i wygodę noszenia obrączek ślubnych są ich profile. Wyróżniamy ich pięć - okrągły, półokrągły, fazowany, płaski i wklęsły. Jeżeli celem Twoich poszukiwań są proste obrączki ślubne, wybierz profil okrągły lub półokrągły - jest on najbardziej popularnym i zarazem standardowym wyborem. Z kolei nowoczesne obrączki ślubne to zdecydowanie te o profilu fazowanym czy płaskim. Charakteryzują się one ostro zarysowanymi krawędziami i płaską powierzchnią obrączki. Wybór profilu powinien być uzależniony od Waszych upodobań. Wybierając kształt obrączek zwróćcie uwagę na opcję dodania do nich soczewki - jest to dodatkowa cecha, która jeszcze zwiększa komfort noszenia tego typu biżuterii. Nie zapomnijcie również o wybraniu odpowiedniego rozmiaru!

Zdjęcie Obrączki ślubne – wszystko, co warto o nich wiedzieć #1
Obrączki ślubne – różne profile

Jaką próbę złota wybrać?

Złoto posiada różne próby, które decydują o trwałości obrączek, czy innej biżuterii, a także może występować w różnych kolorach. Mogłoby się wydawać, że im większa próba złota, tym biżuteria będzie twardsza. Nic bardziej mylnego. Próba złota oznacza ilość czystego złota na 1000 g stopu, a kruszec ten jest stosunkowo miękkim metalem. 

Wśród najpopularniejszych klas złota wykorzystywanych w jubilerstwie wyróżniamy próby 333, 585 i 750. Do zakupu obrączek ślubnych poleca się próby 585 i 750, ze względu na ich bardziej luksusowy wygląd, a także mniejszą podatność na zabrudzenia. Zastanawia Cię, ile kosztują obrączki ślubne ze złota? Ich ceny zwykle zaczynają się od około 2000 zł za parę - możesz przyjrzeć się im na stronie jubilera internetowego Savicki, gdzie znajdziesz obrączki ślubne w wielu stylach

Co jeszcze można spersonalizować w obrączkach?

Najlepszym sposobem na spersonalizowany symbol małżeństwa są oczywiście obrączki ślubne z grawerem. Nie ma nic bardziej osobistego od wybranego cytatu, daty bądź inicjałów skrytych wewnątrz obrączki. Oprócz tego możecie również zdecydować się na obrączki ślubne z cyrkoniami lub kamieniami szlachetnymi. Taka opcja zazwyczaj sprawdza się w przypadku obrączki damskiej, jednak będzie wyglądać fantastycznie u obojga małżonków. Jakiś czas temu w ślubnych trendach pojawił się także koncept dodawania kolejnych kamieni do obrączek co rok, w każdą rocznicę ślubu. Dzisiejsze oferty salonów jubilerskich pozwalają na wyrażenie siebie w wyjątkowy sposób. Pamiętajcie, że wybór obrączek to wybór symbolu Waszej miłości, a nie podążanie za tradycją. Cokolwiek wybierzecie, stanie się częścią tego, kim jesteście!