Dlaczego kobiety lecą na niegrzecznych facetów? „Dla mnie się zmieni”

Patrycja
Związki
25.07.2022 11:57
Dlaczego kobiety lecą na niegrzecznych facetów? „Dla mnie się zmieni”

Na świecie jest mnóstwo inteligentnych kobiet, które spotykają się z tak zwanymi łobuzami. Dlaczego kobiety niezależne i atrakcyjne mimo wszystko wybierają na partnerów nieodpowiednich mężczyzn?

 

Czas

Kobiety łatwiej zakochują się krótko po nieudanym związku lub innym ciężkim emocjonalnie doświadczeniu. Wtedy są najbardziej kruche i najtrudniej im racjonalnie myśleć, co przekłada się także na to, że najłatwiej jest je oszukać, co złym chłopcom przychodzi bez problemu.

Seksowność

Faceci będący typem łobuza niestety, ale zyskują na oczach Pań na atrakcyjności, bo spodziewamy się po nich, ze w każdej chwili mogą się obrócić i pójść w drugą stronę. Każdy z nas lubi gonić za czymś pozornie nieosiągalnym. Widzimy wtedy, jak absurdalne jest nasze zachowanie ale mimo wszystko brniemy w to nadal.

Erotyczny początek

Pociąg seksualny może być jak narkotyk, zwłaszcza na początku, może przyćmić nam realną ocenę kandydata na partnera. Dlaczego erotyczny początek jest bardziej ach i ech? Bo tylko to ma nam do zaoferowania i dobrze to wykorzystuje.

Zdjęcie Dlaczego kobiety lecą na niegrzecznych facetów? #1

Intensywność

Zwłaszcza na początku związku bardzo łatwo pomylić intensywność z bliskością. Intensywność, z jaką znajomość się rozwija na samym początku może uniemożliwić nam obiektywne spojrzenie na druga osobę i nie ma nic wspólnego z intymną bliskością dwojga ludzi. Wrażliwość i bliskość rodzi się powoli, łatwiej nam zachłysnąć się dynamicznością, jaką oferuje znajomość z badboyem.

Mniejsze ryzyko

Związek z przysłowiowym łobuzem nie niesie za sobą ryzyka ciężkiego rozstania. Łatwiej spotykać się z kimś, z kim rozstanie nie zrobi na nas większego wrażenia.

Idealizacja

Wszystkie początki mogą być jak trans, możemy być ślepe na znaki i ignorować wady. Idealizowanie nowopoznanych osób jest bardzo częste i nie dotyczy jedynie potencjalnych kandydatów na parterów.

Wzorce

Szczególnie, jeśli nie mamy w życiu motywacji możemy odtwarzać to co znane. Kobiety często powtarzają schemat z nadzieją, że uda im się napisać pewną historię na nowo i  nadać jej szczęśliwszy bieg.

Wrażenia

Podobnie jak intensywność mylona z bliskością pociągające jest życie pełne wrażeń. Kobiety zmęczone spokojnym życiem decydują się czasami na zapomnienie w ramionach mężczyzny, który początkowo sprawi, że poczujemy się dowartościowane, jednak nie jest to partner na całe życie.

Zdjęcie Dlaczego kobiety lecą na niegrzecznych facetów? #2

Desperacja

Czasami ogarnia nas panika, bo przypominamy sobie o tykającym zegarze biologicznym. Wraz z czasem rośnie gotowość do rezygnacji z tego, co ważne na rzecz tego, co dostępne.

Brak wiary w siebie

Kobiety, które wybierają dupków, nie wierzą, że zasługują kogoś lepszego. Szacunek do samej siebie i miłość własna to podstawa, bez tego praktycznie niemożliwe jest dokonanie dobrego wyboru.

Problem z zaufaniem

Jak wiadomo lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Czasami Panie decydują się na związek z kimś po kim spodziewają się niewierności w obawie, że po raz kolejny zaufają komuś z pozoru porządnemu kto je zdradzi.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną