Ściągasz skarpetki do seksu? To błąd! A dlaczego?

Katarzyna

Newsy

21.10.2021 22:25

Ściągasz skarpetki do seksu? To błąd! A dlaczego?

Sex i skarpetki dla większości raczej nie idą w parze. Okazuje się, że ich ściąganie podczas igraszek nie jest dobrym posunięciem!

Zdjęcie Ściągasz skarpetki do seksu? To błąd! A dlaczego? #1

Zabawy dla dorosłych 

Każda para ma swoje przekonania czy zachowania podczas zabaw łóżkowych. Zazwyczaj, aby cieszyć się tą czynnością pozbywamy się wszelkich ubrań. Czasami jednak nie zdążymy zdjąć wszystkiego i niektóre części garderoby wcale nie lądują na podłodze. Do tej grupy można zaliczyć na pewno skarpetki, które ciężko się ściąga, mając zajęte ręce.

Skarpetki w łóżku 

Jednym parom wcale to nie przeszkadza, a inni nie wyobrażają sobie miłosnych uniesień ze skarpetkami na nogach, zarówno męskich stóp, jak i damskich. Jedna ze znanych marek bieliźnianych zamieściła nawet na swoich skarpetkach napis „Pozbądź się przed seksem”. W tamtych czasach skarpetki robiły furorę i można było je zobaczyć na wielu „znanych” nogach.

Badania naukowców 

Okazuje się, że spór o posiadanie skarpetek na nogach przeniósł się z sypialni do głów badaczy, który sprawdzili, czy posiadanie skarpetek na nogach ma wpływ na igraszki miłosne. Wynik jest do prawdy zaskakujący, ponieważ badacze odkryli, że istnieje związek między skarpetkami a damskim orgazmem.

Zdjęcie Ściągasz skarpetki do seksu? To błąd! A dlaczego? #2

Badania z 2005 roku 

W 2005 roku w Holandii przeprowadzono szczegółowe badania na temat damskiego orgazmu. W eksperymencie wzięło udział 13 par w wieku od 19 do 49 lat. Każda z par miała za zadanie stymulować się wzajemnie. Odbywało się to w specjalnych pokojach, gdzie światło było przygaszone, a hałasy wyciszone. Zespół badaczy skanował mózgi par, aby sprawdzić, które płaty były bardziej aktywne. Co ciekawe osoby, które miały zimne stopy, były mniej chętne do seksu. Badacze postanowili więc dać im skarpetki do założenia. Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ wtedy wzrosła możliwość osiągnięcia orgazmu z 50 do 80%.

Komfort termiczny 

Jednym z głównych wniosków, jakie przyniosły te badania, było wyraźne powiązanie komfortu termicznego ze zdolnością do orgazmu. Co więcej, to panie podczas zbliżenia bardziej cenią sobie komfort termiczny niż panowie. Na badania te należy jednak patrzeć z przymrużeniem oka, ponieważ osiągnięcie orgazmu nie sprowadza się tylko do posiadania skarpetek na nogach. Na stan ten wpływa wiele czynników, które są bardzo indywidualne i intymne. Warto jednak sprawdzić, czy skarpetki faktycznie są w tej sferze pomocne, czy nie.