Duże polskie biuro podróży odwołuje część wyjazdów!

Justyna

Newsy

24.06.2022 20:04

Duże polskie biuro podróży odwołuje część wyjazdów!

Przez kryzys branży lotniczej część turystów nie poleci na wymarzone wakacje. Jedno z największych polskich biur podróży poinformowało, że musi odwołać kilka procent wyjazdów w najbliższych dniach.

Kryzys na lotniskach

Od kilku tygodnik trwa kryzys w branży lotniczej. Przedstawiciele branży turystycznej i reprezentanci przewoźników są zgodni, że to będzie wyjątkowo trudny sezon. Część lotnisk ograniczyła liczbę obsługiwanych lotów z powodu niedostatecznej liczby rąk do pracy.

Z powodu pandemii koronawirusa i ograniczeń w przemieszczaniu się, porty lotnicze robiły cięcia etatów. Teraz ruch lotniczy wrócił do normy, a personelu brakuje. Z tego powodu niecodzienne sceny rozgrywały się m.in. na lotniskach Gatwick oraz Heathrow. Podróżni długimi godzinami oczekiwali na bagaże. Problemy występują także m.in. na lotnisku Schiphol w Amsterdamie i Charleroi w Brukseli.

Odwołane wycieczki

Pojawiają się również pierwsze przypadki odwołanych wycieczek. Przedstawiciel biura podróży Itaka Piotr Henicz w rozmowie z dziennikarzem RMF FM przyznał, że w najbliższych dniach odwołanych zostało 5-10 proc. zaplanowanych przez to biuro podróży wycieczek. Chodzi o kilka kierunków.

Klienci, których dotkną zmiany, będą zawiadamiani przez pracowników biura. W niektórych przypadkach uda się zorganizować loty na innych trasach. W pozostałych zaproponowane zostaną rozwiązania takie jak zmiana terminu wyjazdu lub zwrot pieniędzy. Na razie do mediów nie dotarły szczegóły, które wycieczki się nie odbędą.

Zdjęcie Duże polskie biuro podróży odwołuje część wyjazdów! #1

PLL LOT odwołują niektóre loty

Rejsy odwołują również Polskie Linie Lotnicze LOT – poinformowało biuro prasowe największego polskiego przewoźnika. Anulowane zostały wybrane rejsy do Amsterdamu i Londynu. Już teraz odwołano połączenia w lipcu i sierpniu.

PLL LOT podkreśliły, że ich samoloty do Amsterdamu i Londynu latają trzy razy dziennie. W podanych terminach odwołano po jednym rejsie dziennie. Biuro prasowe LOT-u zaznaczyło, że mniejsza liczba połączeń wynika z „ograniczenia operacyjnego portów lotniczych Amsterdam-Schiphol oraz Londyn-Heathrow”.

Jak powiedział dziennikarzowi RMF FM Piotr Henicz z Itaki, jedna z linii lotniczych wycofała się właśnie z obsługi połączeń czarterowych. Dlatego w najbliższych dniach biuro podróży nie będzie mogło wysłać na wakacje wszystkich klientów.