Tańsze paliwo na Orlenie? Obajtek zapowiada promocję!

Agnieszka

Newsy

21.06.2022 8:58

Tańsze paliwo na Orlenie? Obajtek zapowiada promocję!

Daniel Obajtek prezes PKN Orlen podczas specjalnej konferencji prasowej zapowiedział spadek cen na stacjach paliwowych Orlen. Niższe ceny mają obowiązywać przez okres wakacyjny. O ile spadną więc ceny? Jaki jest pomysł rządu na obniżenie cen paliw? Kiedy “promocja” wejdzie w życie?

Wysokie ceny paliw to wina wojny w Ukrainie?

Daniel Obajtek stwierdził, że pomimo wojny w Ukrainie, Polsce udaje się utrzymywać “stosunkowo niskie” ceny paliw. Mimo to sytuacja za wschodnią granicą i tak wpłynęła na podwyższenie kosztów dostarczenia paliw. Co więcej, na ceny paliw wpłynął także wzmożony popyt na na te surowce po pandemii, a także niewystarczająca ilość ropy i jej półproduktów pochodzących z innych krajów niż Rosja.

-Wysokie ceny paliw to wina wojny. Musimy zapłacić tą cenę i nie ma zgody na zakup rosyjskiej ropy. Cała unijna logistyka musi zostać przeformatowana.   Został zakłócony łańcuch dostaw nie tylko ropy, na którą to sytuację byliśmy przygotowani, ale także pół produktów.   – tłumaczył prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.  Myślimy o tym, jak reagować w tym zakresie. Przez okres wakacyjny postaramy się ulżyć w niewielkim stopniu: kilka groszy na litrze paliwa. Poinformujemy o tym za tydzień – zapowiedział prezes Obajtek.

Promocja na paliwa na stacjach Orlen

Obajtek zapowiedział, że być może już od 24 czerwca na stacjach Orlen pojawi się specjalna promocja na paliwa. Jednak od razu zaznaczył, że obniżki będą niewielkie. Nie zdradził jednak, ile dokładnie będą wynosiły. Dodał, że poda taką informację “za jakiś czas”. 

Zdaniem Daniela Obajtka z powodzeniem realizowany jest plan rządu, który założył, że w Polsce będzie najtańsze paliwo w Europie. Rzeczywiście, ceny paliw w Polsce są odrobinę niższe niż na zachodzie, jednak zarobki w Polsce są nieporównywalnie niższe niż w krajach zachodnich.