To koniec serialu „Świat według Kiepskich”!

Justyna
Newsy
01.06.2022 20:26
To koniec serialu „Świat według Kiepskich”!

Media obiegła informacja o zakończeniu serialu komediowego „Świat według Kiepskich". Po niemal 600. odcinkach i 20 latach na planie "Kiepscy" żegnają się z widzami.

Ponad 20 lat z widzami

Emisja „Świata według Kiepskich" na antenie telewizji Polsat rozpoczęła się w 1999 roku. Serial opowiada perypetie rodziny Kiepskich i jej sąsiadów, mieszkańców starej kamienicy we Wrocławiu. Główny bohater, Ferdynand Kiepski grany przez Andrzej Grabowskiego, to leniwy bezrobotny mężczyzna w średnim wieku.  Jego życiowym celem jest zdobycie bogactwa przy jak najmniejszym wysiłku, a ulubione zajęcia to oglądanie telewizji i picie alkoholu.

W pozostałych rolach występowali m.in. Marzena Kipiel-Sztuka, Ryszard Kotys, Dariusz Gnatowski, Krystyna Feldman oraz Bohdan Smoleń.

Koniec przesądzony od dawna?

W kwietniu tego roku pojawiły się sygnały, świadczące o tym, że produkcja serialu nie jest kontynuowana. Fanów mogły zaniepokoić słowa serialowego Ferdka.

„Nie kręcimy tego od ponad roku i nie wiem, czy kręcić będziemy" - przyznał wówczas, wcielający się w "Świecie według Kiepskich" w jedną z głównych ról, Andrzej Grabowski.

„Jeżeli będziemy kręcić, to z chęcią zagram Ferdynanda. A jeżeli nie, to znaczy, że nie. No i tyle. To znaczy, że coś się skończyło. Tym bardziej, że tam nie ma już Ryśka Kotysa, Darka Gnatowskiego. To są straty, których nie da się zastąpić." - dodał wówczas aktor.

Serial zniknie z ekranów

Informację o tym, że Polsat nie planuje kontynuacji "Świata według Kiepskich" podał portal Wirtualnemedia.pl. Doniesienia te potwierdziła także dyrektor programowa Polsatu - Nina Terentiew.

Jednym z głównych powodów zakończenia "Świata według Kiepskich" miała być śmierć odtwórców dwóch głównych ról - Dariusza Gnatowskiego (serialowego Arnolda Boczka) i Ryszarda Kotysa (grającego Mariana Paździocha). Ostatni odcinek „Świata według Kiepskich" nagrano jeszcze z udziałem obu aktorów. Dwa finałowe odcinki serialu wyemitowano na początku grudnia 2021 r. Ostatni sezon odnotował też spadek oglądalności.

Najwierniejsi fani sitcomu „Świat według Kiepskich” mogą liczyć na jeszcze jeden pożegnalny prezent. Polsat we współpracy z wydawnictwem SQL jesienią ma wydać książkę, która będzie podsumowaniem ponad dwudziestu lat serialu.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną