Kup bilet za 9 euro i podróżuj po całym kraju przez miesiąc! Nietypowa promocja u naszego sąsiada

Patrycja

Newsy

30.05.2022 10:37

Kup bilet za 9 euro i podróżuj po całym kraju przez miesiąc! Nietypowa promocja u naszego sąsiada

Nasi sąsiedzi ruszyli z nietypową promocją! W Niemczech rozpoczęła się sprzedaż tanich biletów miesięcznych. Dzięki biletowi za 9 Euro możesz podróżować przez cały miesiąc po całym kraju!

Zdjęcie Kup bilet za 9 euro i podróżuj po całym kraju przez miesiąc! Nietypowa promocja u naszego sąsiada #1

Kup bilet za 9 Euro i zwiedź cały kraj

Niemcy ruszają z nietypową promocją! Od czerwca do sierpnia będzie można kupić tani bilet i podróżować po całym kraju. Jego miesięczny koszt to jedyne 9 Euro!

To pilotażowy program, który w okresie wakacji wdraża nowa koalicja rządząca. Celem tej akcji jest rozwój rodzimej turystyki i zmiana przyzwyczajeń transportowych Niemców. Tani bilet ma ich zachęcać do pozostawienia na parkingu własnego auta i przesiadce w publiczny transport.

Volker Wissing, federalny minister ds. cyfryzacji i transportu powiedział: „Biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost cen energii, chcemy odciążyć społeczeństwo oferując znacznie tańszy bilet na transport publiczny i przyczynić się do oszczędności energii w dłuższej perspektywie dzięki korzystaniu z transportu publicznego.”

Nietypowa promocja u naszego sąsiada

Bilet jest ważny miesiąc i dostępny jest w ramach oferty transportu Deutsche Bahn, a także pociągów RB, RE, U-Bahn, S-Bahn, autobusów i tramwajów w całym kraju. Z promocji wyłączone są tylko połączenia dalekobieżne ICE lub IC.

Można podróżować nie tylko komunikacją miejską w poszczególnych miastach, ale także koleją miejską, podmiejską, pociągami regionalnymi i międzynarodowymi.

Oznacza to, że można podróżować nie tylko w jednym regionie, ale w całym kraju- pomiędzy różnymi landami, nie ograniczając się do konkretnych regionów.

Zdjęcie Kup bilet za 9 euro i podróżuj po całym kraju przez miesiąc! Nietypowa promocja u naszego sąsiada #2

Bilety mogą kupić też obcokrajowcy

Tani bilet uprawniający do podróży na terenie Niemiec oraz na niektórych odcinkach transgranicznych będą mogli zakupić także obcokrajowcy. Polacy będą mogli np. wybrać się w podróż z Kostrzyna do Berlina.

Gdzie można kupić tani bilet?

Tanie bilety będą dostępne w sprzedaży już od 1 czerwca. Początkowo za pośrednictwem strony Związku Komunikacyjnego w Sztutgarcie. Następnie będzie można je kupić na innych stronach internetowych, a także w kolejowych i miejskich automatach biletowych oraz w kasach.