Jakiej pogody możemy się spodziewać w najbliższych dniach?

Justyna
Newsy
17.05.2022 20:30
Jakiej pogody możemy się spodziewać w najbliższych dniach?

W środę słupki rtęci na termometrach wskażą nie więcej niż 23 stopnie, jednak już w kolejnych dniach zrobi się gorąco, a miejscami nawet upalnie. Spodziewane są też burze z intensywniejszymi opadami i silniejszym wiatrem.

Jakiej pogody możemy się spodziewać w najbliższych dniach?

Pogoda na środę zapowiada się na ogół słonecznie. Temperatura maksymalna sięgnie od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Ze zmiennych kierunków powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Czwartek w całym kraju upłynie pod znakiem słonecznej aury. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 29 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

W piątek na niebie pojawi się zmienne zachmurzenie oraz przelotny deszcz i burze z opadami do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy i porywami wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. Termometry pokażą maksymalnie od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

Pogoda na weekend

Sobota przyniesie zmienne zachmurzenie, a także mogą wystąpić burze i przelotne opady deszczu. Podczas burz spadnie deszcz rzędu 10-30 l/mkw. i powieje wiatr z prędkością 60-90 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 17 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 26 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z zachodu będzie wiał na ogół słabo i umiarkowanie, choć okresami może być silniejszy.

W niedzielę możemy spodziewać się pochmurnego nieba z przejaśnieniami oraz przelotnego deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie od 14 st. C na Podlasiu do 17 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północy. Chwilami jego porywy mogą być silniejsze.

Zdjęcie Nadchodzą upały. Jak się na nie przygotować? #1

Jak radzić sobie z upałem?

Temperatury sięgające do 30 stopni i wyższe, które czekają nas już niebawem to męka dla wielu osób. Dlatego należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Po pierwsze warto dbać o cień. Ważne jest także, by nie wpuszczać do domu lub mieszkania rozgrzanego powietrza. Pamiętajmy przy tym o piciu wody, w ilości co najmniej dwóch litrów dziennie. Można też ubierać się w lekkie jasne ubrania.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną