Jak przegonić muchy z domu?

Patrycja
Dom
16.05.2022 22:54
Jak przegonić muchy z domu?

Natrętne, uciążliwe muchy to problem w wielu domach. Często wpadają przez otwarte okna i drzwi, siadają na jedzeniu, sprzętach domowych, a także na nas. Na dodatek mogą przenosić groźne choroby. Sprawdź jak skutecznie się ich pozbyć. Przedstawiamy domowe sposoby na zwalczanie tych męczących owadów.

Zdjęcie Jak przegonić muchy z domu? #1

Jak przegonić muchy z domu?

Latem muchy często wpadają do naszych domów. Szczególnie przyciągają je dojrzałe owoce, warzywa, resztki jedzenia z kosza na śmieci lub stojąca w zlewie, wannie czy misce woda. Są męczące, nie dają spać i przenoszą liczne bakterie, a wraz z nimi choroby zakaźne. Przypadłości, których możemy się nabawić dzięki muchom to zatrucie salmonellą, dur brzuszny, czerwonka, czy tyfus. Wiele osób zastanawia się, jak się pozbyć tych uciążliwych owadów. Przedstawiamy sprawdzone, domowe sposoby!

Domowe sposoby na pozbycie się much z domu

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się much z domu. Przedstawiamy te sprawdzone, które pomogą Ci zwalczyć uciążliwe owady.

Kwiaty i zioła

Istnieje wiele gatunków roślin, których zapach odstrasza owady. Niektóre mocno pachnące zioła, dzięki wydzielanym przez nie olejkom eterycznym, skutecznie odstraszą natrętne owady. Mięta pieprzowa, lawenda, bazylia, mirt i kocimiętka, to rośliny, które warto mieć na domowym parapecie.

Moskitiera

W pozbyciu się much, może pomóc założenie moskitiery w oknach. Moskitiera, to gęsta siatka, która skutecznie zabezpieczy dom przed niechcianymi owadami. Możesz zamontować ją w oknach, drzwiach, a nawet zawiesić nad łóżkiem w postaci podwieszanego baldachimu z lekkiego materiału. Zapewni spokój i pozwoli zapomnieć o uciążliwych insektach.

Lep na muchy

Lep na muchy powieszony przy oknie lub pod sufitem, równie skutecznie powstrzyma owady. To pasek klejącego, długiego odcinka papieru, do którego kleją się muchy. Niestety nie wygląda zbyt estetycznie i trzeba go często wymieniać.

Zdjęcie Jak przegonić muchy z domu? #2

Odstraszacz much

Odtraszacz to ultradźwiękowe urządzenie, które emituje niesłyszalny dla ludzkiego ucha sygnał. To dobry sposób na pozbycie się uciążliwych owadów.

Pułapki na muchy

Jeśli w Twoim domu pojawiły się muszki owocówki, możesz przygotować własnoręcznie pułapki.

Najprostsza to ta z octu i wody. Do słoika wlej wodę, dodaj kilka łyżek octu i parę kropli płynu do naczyń. Nie mieszaj roztworu im pozostaw go na noc na blacie lub kuchennym parapecie. Muszki zwabione octowym zapachem, wpadną w pułapkę.

Kolejną jest owocowa pułapka. Do miski wsyp pokrojone kawałki dojrzałych owoców. Nakryj ją folia spożywczą, a następnie zrób w niej wykałaczką, kilkanaście małych otworów. Zwabione zapachem psujących się owoców, muszki bardzo szybko wpadną do pułapki, a przez folię już się z niej nie wydostaną.

Zdjęcie Jak przegonić muchy z domu? #3

Preparaty owadobójcze

Bardzo skuteczne są preparaty na muchy, które odstraszają lub przyciągają owady w pułapkę. Podczas stosowaniu środków owadobójczych, zachowaj szczególną ostrożność i postępuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Zadbaj, żeby pokryte preparatem miejsca, nie były dostępne dla dzieci i zwierząt domowych.

Zadbaj o czystość

Muchy najczęściej są obecne w pobliżu resztek jedzenia, zepsutych warzyw i owoców, czy odchodów. Jeśli chcesz się ich pozbyć, wyrzuć z domu resztki nieświeżej żywności, zawsze zamykaj kosz na śmieci i opróżniaj kuwety zwierząt. Pamiętaj, że zdecydowanie łatwiej jest zapobiegać pojawieniu się much, niż potem z nimi walczyć.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną