Netflix wprowadzi reklamy. Od kiedy?

Katarzyna
Newsy
12.05.2022 21:53
Netflix wprowadzi reklamy. Od kiedy?

Jeszcze niedawno Netflix był znany z braku reklam. Niestety i ten portal ma zamiar je wprowadzić.

Rozrywka w Internecie

Jeszcze do niedawna na platformie Netflix na próżno było szukać reklam. Portal ten był znany z tego, że oglądanych seriali czy filmów nie przerywały reklamy, co było miłą odmianą wśród innych portali. Dzięki temu można było w spokoju oglądnąć ulubiony film lub serial bez reklam. Niestety ma się to za niedługo zmienić.

Wprowadzenie reklam

Jak donosi gazeta „New York Times”, władze Netflixa postanowiły wprowadzić jednak reklamy w swoim serwisie. Notatkę o przyszłym wprowadzeniu reklam otrzymali pracownicy spółki, która podobno miała dotrzeć tylko do nich. Rzeczniczka tego portalu, nie chce jednak skomentować tej sprawy. Notatka zawierała informację na temat wprowadzenia reklam w serwisie. Okazuje się, że o wprowadzeniu reklam rozmawiano już kilka tygodni temu.

Zdjęcie Netflix wprowadzi reklamy. Od kiedy? #1

Reklamy w 2022

Jak się okazuje, Netflix chce wprowadzić reklamy już w tym raku, a ma do tego dojść najprawdopodobniej w ostatnim kwartale tego roku. Spółka nie chce jednak całkowicie zmieniać swoich zasad funkcjonowania, dlatego chce jednak stworzyć nowe oferty, w której będą reklamy. Pojawienie się reklam spowoduje jednak, że pakiety te będą tańsze od tych dotychczasowych. Pozostałe pakiety mają podobno pozostać bez zmian. Jeśli użytkownik nie będzie chciał oglądać reklam, to niestety będzie musiał wykupić droższy pakiet.

Wojna na Ukrainie

Wojna na Ukrainie odcisnęła swoje piętno również na portalu Netflix. Spółka postanowiła sprzeciwić się inwazji Rosji i wesprzeć Ukrainę poprzez zawieszenie swojej działalności w kraju nad Wołgą. Po tym, jak w związku z tą decyzją z portalu przestało korzystać około 700 tys. klientów, spółka została zmuszona do zmiany strategii działania, po tym, jak pierwszy raz od 10 lat utraciła tylu użytkowników.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną