Orsay po 25 latach znika z Polski! Co jest powodem i kiedy zostanie zamknięty ostatni sklep?

Newsy

08.05.2022 18:43

Orsay po 25 latach znika z Polski! Co jest powodem i kiedy zostanie zamknięty ostatni sklep?

To już pewne - marka Orsay zamyka swoją działalność w Polsce. Jej sklepy obecne były niemal we wszystkich największych centrach handlowych, a swój pierwszy butik otworzyła u nas w 1997 roku. Co jest powodem tak radykalnej decyzji?

Rozwój niemieckiej marki

Orsay to niemieckie przedsiębiorstwo produkujące odzież dla kobiet, które powstało w 1975 roku. Marka oferował swoim klientkom przede wszystkim ubrania na co dzień w przystępnych cenach. Pierwszy sklep sieci w Polsce otwarty został w 1997 r. w Czeladzi,  a pięć lat później zbudowany został oddział marki we Wrocławiu dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej.  W szczycie popularności w naszym kraju było aż 160 salonów (dla porównania, w Niemczech ma 197 sklepów). Od kilku lat działa także sklep internetowy Orsay.

Orsay wycofuje się z Polski

Już w 2021 roku właściciel firmy podjął decyzję o zamknięciu 30 sklepów w Polsce. Z informacji podanych przez przedstawicieli Orsay wynika, że w ciągu kolejnych kilku miesięcy mają znikać następne lokalizacje. Proces wycofywania się z naszego rynku może trwać do wakacji. Większość pracowników firmy otrzymała już wypowiedzenia. Decyzja oznacza, że w Polsce pracę może stracić nawet 400 osób.

Wielu klientów dopytuje co jest powodem zakończenia działalności przez Orsay w Polsce. Jak przekazali przedstawiciele niemieckiej marki ma ona duże problemy finansowe i grozi jej niewypłacalność. W związku z tym także na rodzimym rynku planuje zamknięcia swoich butików. Tam wprawdzie nie jest na razie planowana ich całkowita likwidacja, ale zniknąć ma połowa z niemal 200 sklepów.

Szansa na uratowanie marki

Fanki Orsay nie muszą jeszcze żegnać się definitywnie z ulubioną siecią sklepów. Jest szansa na uratowanie brandu, ale pod warunkiem, że znajdzie się inwestor. Podobno właściciel Orsay intensywnie go szuka, co pozwoliłoby odsunąć widmo całkowitego upadku marki.

Będziecie tęsknić za siecią sklepów Orsay?