Zdrowa żywność - zadbaj o zdrowie i urodę

Agnieszka

Zdrowie

29.04.2022 9:57

Zdrowa żywność - zadbaj o zdrowie i urodę

 

Aktywność fizyczna i zdrowa dieta stały się codziennością wielu osób. W ostatnich latach coraz więcej osób zaczyna zdrowo się odżywiać, rezygnuje z żywności mocno przetworzonej, pełnej dodatków i konserwantów. Ludzie są coraz bardziej świadomi wpływu jedzenia na zdrowie, chcą żyć w zgodzie z naturą. To nowy trend, który warto poznać. Warto dowiedzieć się, czym jest zdrowa żywność, jak ją rozpoznać.

Zdrowa żywność – co to jest?

Zdrowa żywność pojawia się w coraz częściej na sklepowych półkach. Niestety, nie zawsze są to produkty, które powinny być tak nazywane. Zdrowa żywność to produkty, które powinny dostarczać do organizmu niezbędne składniki odżywcze. W ich składzie nie powinny znajdować się sztuczne barwniki, dodatki, aromaty, ulepszacze smaku oraz konserwanty. Nie powinna być mocno przetworzona, ważny jest naturalny, prosty skład. Wśród zdrowej żywności możemy wyróżnić żywność ekologiczną. Ta takie produkty, które pochodzą z ekologicznych upraw. Do ich upraw nie są używane sztuczne, chemiczne nawozy, antybiotyki czy hormony. Hodowla ekologiczna jest prowadzona zgodnie z prawami rządzącymi w naturze, nie przyczynia się do niszczenia środowiska naturalnego. Aby produkty mogły być oznaczone jako ekologiczne, muszą posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty. Żywność ekologiczna jest doskonałym wyborem dla osób cierpiących na problemy jelitowe, alergie czy różnego typu nietolerancje. To idealne produkty dla małych dzieci oraz osób starszych, które powinny jak najmniej obciążać układ pokarmowy.

Dlaczego warto jeść zdrową żywność?

Zdrową żywność jest podstawą dobrego samopoczucia, pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych, odpowiada za młody wygląd skóry. Nie należy czekać, aż zdrowie zacznie się psuć, zdrowe odżywianie należy stosować od najmłodszych lat. Rodzice powinni zadbać, aby dzieci jadły produkty ekologiczne, które dostarczą wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Właściwe odżywianie pozwala zachować wigor, młodość i zdrowie. Naturalna żywność nie tylko pomaga zaspokoić głód, ale również pomaga dostarczyć do organizmu witaminy, minerały, niezbędne tłuszcze i inne potrzebne składniki odżywcze. Jedząc zdrowo, może znacząco zmniejszyć ryzyko wystąpienia takich chorób jak: otyłość, cukrzyca, miażdżyca, choroby układy krążenia, nowotwory, a także poprawić odporność. Zdrowe jedzenie zapewnia również dużo energii, redukuje zmęczenie i pozwala na szybszą regenerację. Odpowiada za wygląd. Osoby, które unikają mocno przetworzonej żywności, pełniej konserwantów mają zdrowszą cerę, mocne włosy i paznokcie. Jedzenie zdrowej żywności pozwala również zachować sprawność intelektualną, ma duży wpływ na koncentrację i logiczne myślenie.

 

Jakie zdrowe produkty można znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością?

Obecnie powstaje coraz więcej sklepów, w których można kupić zdrową żywność. Jednym z nich jest sklep internetowy Nabea. Można w nim znaleźć m.in. produkty służące do przygotowania pełnowartościowych, bogatych w witaminy i minerały posiłków. Są to różnego rodzaju kasze, ryż brązowy, makarony, oleje, oliwy, sosy, ekologiczne przetwory z warzyw i owoców, aromatyczne przyprawy, dodatki oraz produkty śniadaniowe. Dla fanów słodkości polecane są zdrowe przekąski tj. zbożowe batony bez dodatku cukru, suszone owoce, miody, bakalie i nasiona. Dostępne są również naturalne suplementy diety, dzięki którym można uzupełnić niedobory ważnych składników. Aby wybrać zdrową żywność, trzeba czytać etykiety zamieszczone do opakowania. Niestety, wielu producentów oszukuje i umieszcza napis bio czy eko na produktach, które ze zdrowiem nie mają nic wspólnego. Sklep Nabea oferuje produkty pochodzące od sprawdzonych producentów, wolne od konserwantów, sztucznych dodatków i ulepszaczy smaku. Osoby zainteresowane mogą odwiedzić sklep o każdej porze dnia i nocy. Konsultanci służą radą i pomocą w doborze odpowiednich produktów. 

Osoby, które chcą odżywiać się zdrowo, nie muszą rezygnować z ulubionych potraw. Wystarczy wybrać naturalne produkty, bez szkodliwych substancji, które mogą być doskonałym zamiennikiem fast foodów. W sklepach ze zdrową żywnością można znaleźć wszystko, co potrzebne, aby przygotować smaczne śniadania, obiady i kolacje.