Dlaczego ludzie decydują się na drugi ślub?

Katarzyna
Związki
11.04.2022 18:48
Dlaczego ludzie decydują się na drugi ślub?

Nie zawsze udaje się znaleźć swoją drugą połówkę za pierwszym razem. Czasami jest to drugi raz. Czy warto wtedy znów wchodzić w związek małżeński? Dlaczego ludzie się na niego decydują? Odpowiadamy!

Zdjęcie Dlaczego ludzie decydują się na drugi ślub? #1

Życie to nie zawsze bajka 

Życie bardzo rzadko ma wiele wspólnego z romansami czy filmami romantycznymi, gdzie główni bohaterowie znajdują swoją drugą połówkę, biorą ślub i żyją długo i szczęśliwie. Nie zawsze pierwszy napotkany mężczyzna jest tym jedynym. Czasami miłość puka do drzwi po rozwodzie lub śmierci małżonka. Czy warto wtedy spróbować i brać ponownie ślub? Tak!

Nowy początek

Wejście w ponowny związek małżeński daje nadzieję i szansę na ułożenie i uporządkowanie swojego życia już z całkiem inną osobą. Każda ze stron patrzy na małżeństwo w inny sposób, niż to było za pierwszym razem. Doświadczenia życiowe, sprawiają, że lepiej potrafimy określić, czego potrzebujemy i co tak naprawdę będzie przynosić nam szczęście.

Bardziej świadomy wybór partnera 

Kolejny ślub to również bardziej świadomy wybór partnera, co może przynieść więcej spokoju i stabilności w małżeństwie. Łatwiej będzie budować trwałą i silną relację, gdy jesteśmy bardziej świadomi tego, czego chcemy a czego nie w małżeństwie.

Mniejszy stres przy organizacji wesela 

Wejście w kolejny związek małżeński to również mniejszy stres, jeśli chodzi o organizację wesela czy skromniejszej zabawy. Przyjęło się, że pierwsze wesele musi być huczne, z dużą ilością gości oraz do białego rana. Podczas organizacji drugiego wesela ludzie są zazwyczaj już dojrzalsi i będą się dobrze bawić bez śmiesznych zabaw czy dużej ilości alkoholu.

Zdjęcie Dlaczego ludzie decydują się na drugi ślub? #2

Zamknięcie pewnego rozdziału 

Kolejny ślub daje również możliwość zamknięcia pewnego rozdziału w swoim życiu. Dla niektórych jest bardzo ważne, aby oddzielić przeszłość od przyszłości, tym bardziej, jeśli nie rysowała się ona w kolorowych barwach. Kolejny ślub daje również wiarę i nadzieję, że życie może ułożyć się lepiej niż dotychczas, tym bardziej że mamy przy swoim boku swoją prawdziwą drugą połówkę.

Legalizacja związku

Jeśli jesteśmy pewni, że to ten/ta jedyny/jedyny i chcemy zostać z nim/nią do końca życia, to legalizacja związku wiele ułatwi w późniejszym życiu. Zawarcie związku małżeńskiego sprawi, że wiele spraw będzie można załatwiać wspólnie, lub załatwiać je za drugą osobę. Scementowanie związku będzie również dobrym przykładem dla dzieci niż życie "na kocią łapę". 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną