Chcesz poprawić skuteczność suchego szamponu? Poznaj na to nasz prosty trik!

Katarzyna
Uroda
05.04.2022 17:30
Chcesz poprawić skuteczność suchego szamponu? Poznaj na to nasz prosty trik!

Kobiety zakochały się w suchym szamponie, który momentalnie odświeża włosy. Można również zastosować pewien trik, który sprawi, że suchy szampon będzie jeszcze bardziej skuteczny!

Zdjęcie Chcesz poprawić skuteczność suchego szamponu? Poznaj na to nasz prosty trik! #1

Niezawodny kosmetyk

Od pewnego czasu na rynek kosmetyczny wszedł kosmetyk, który od razu podbił serca wielu kobiet. Mowa tu o suchym szamponie, który od razu stał się hitem. Kosmetyk ten jest w formie lakieru do włosów, który spryskuje się włosy u nasady. Dzięki temu włosy stają się „świeższe” i uniesione u nasady.

Suchy szampon 

Suchy szampon to w wielu sytuacjach koło ratunkowe na przetłuszczone włosy, kiedy to nie ma czasu na ich umycie. Produkt ten pozwala w okamgnieniu odświeżyć włosy i nadać im blasku. Jego użycie jest bardzo proste, dlatego wiele kobiet korzysta z jego możliwości. Wystarczy spryskać nim włosy u nasady, delikatnie wmasować we włosy, a następnie dokładnie je wyczesać, aby nie zostały białe plamy. Suchy szampon po spryskaniu nim włosów jest biały, a jego niedokładne wmasowanie i wyczesanie może sprawić, że na włosach zostanie biały nalot, który szczególnie jest widoczny przy ciemnych włosach.

Zdjęcie Chcesz poprawić skuteczność suchego szamponu? Poznaj na to nasz prosty trik! #2

Modyfikacja zużycia suchego szamponu

Suchy szampon można stosować, tak jak zaleca producent lub trochę zmodyfikować tę czynność. Dzięki temu efekt utrzymuje się dłużej, a włosy są dłużej świeże. Produkt ten działa w bardzo prosty sposób, a mianowicie zawarte w nim składniki absorbują nadmiar serum, co sprawia, że włosy wyglądają jak po umyciu. Zamiast jednak od razu po spryskaniu wyczesywać go z włosów lepiej jest go zostawić na 10-20 minut na włosach. Sprawi to, że szampon będzie miał więcej czasu, aby zadziałać i zebrać więcej sebum z włosów.

Suchy szampon na umyte włosy 

Suchy szampon można zastosować w jeszcze inny ciekawy sposób, a mianowicie nałożyć go na świeżo umyte włosy, choć może się wydać, że mija się to z celem. Zastosowanie wtedy suchego szamponu sprawi, że włosy będą ładnie uniesione u nasady i zyskają dodatkową objętość. Trik ten sprawi również, że później będą się one przetłuszczać, co pozwoli na rzadsze mycie włosów.

Ostatnia deska ratunku 

Należy jednak pamiętać, że suchy szampon powinien być tylko ostatnią deską ratunku przed potrzebą umycia włosów. Zbyt częste go stosowanie może zaburzyć równowagę na skórze głowy i doprowadzić do uszkodzenia włosów. Staną się one wtedy suche, mogą szybciej wypadać lub wolniej rosnąć. Suchy szampon nie myje bowiem włosów, tylko zbiera nadmiar sebum ze skóry głowy.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną