Oprah Winfrey o wojnie i Polakach. Wzruszające nagranie

Agnieszka
Newsy
10.03.2022 10:27
Oprah Winfrey o wojnie i Polakach. Wzruszające nagranie

 Oprah Winfrey, popularna prezenterka i producentka telewizyjna otwarcie i odważnie komentuje bezsensowny atak Rosji na Ukrainę. Niedawno gwiazda amerykańskiej telewizji opublikowała w sieci nagranie, na którym wypowiada się o wojnie w Ukrainie, ale nie tylko. Podkreśliła też, jak ważne jest to, co robią Polacy.

Oprah Winfrey 

Oprah Winfrey określa sama siebie jako najbardziej wpływową kobietę Stanów Zjednoczonych i nie tylko. Nie znamy dokładnych statystyk na ten temat, jednak rzeczywiście jest ona ogromną gwiazdą, a każdy przeprowadzony przez nią wywiad odbija się na świecie szerokich echem. 

Nic więc dziwnego w tym, że Oprah Winfrey postanowiła zabrać głos na temat tragicznej wojny, która ma obecnie miejsce na terenie Ukrainy. Wyznała, że nie może przestać myśleć o bezsensownych i morderczych atakach na mieszkańców Ukrainy.

"Choć otacza mnie piękno i komfort, nie mogę przestać myśleć o strachu i wyczerpaniu, jakie muszą czuć Ukraińcy. Myślę o tych, co uciekają z kraju, śpią w podziemiach i chowają się w piwnicach. Widzę twarze matek i dzieci, ojców mówiących "do zobaczenia" na stacjach, mężczyzn, którzy nigdy nie trzymali broni w swoim życiu, ale teraz walczą o demokrację" – powiedziała na wstępie nagrania.

W dalszej części nagrania Oprah wspomniała o Polakach i pogratulowała nam postawy. Powiedziała o postawie Polaków i o tym, że wiele osób przyjęło uchodźców pod swój dach.

"Wykazują się empatią do ludzi, których nawet nie znają. Potworny atak na Ukraińców zestawiony z otwartością Polaków, którzy wyciągają pomocną dłoń do potrzebujących na granicy sprawił, że moje serce było bardzo poruszone przez cały tydzień. – dodała.

Na końcu nagrania wspomniała o tym, że widząc uciekające z domu osoby, które mają przy sobie tylko to, co zdołają same unieść  całe dorobku życiowego, pokazuje nam, co naprawdę jest w życiu ważne. 

“Nie wiem, co będzie dalej, ale patrzenie na rodziny, które zostały zmuszone uciekać ze swoich domów, mając tylko niezbędne rzeczy przy sobie, pokazuje nam, co tak naprawdę jest teraz ważne” – powiedziała prezenterka. 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną