Tych produktów unikają onkolodzy, lepiej wyłącz je ze swojej diety!

Patrycja

Dieta i żywienie

11.01.2022 23:15

Tych produktów unikają onkolodzy, lepiej wyłącz je ze swojej diety!

Niektóre pokarmy zawierają składniki, które mogą wywoływać groźne zmiany w komórkach ludzkiego ciała, prowadzące do rozwoju nowotworów. Dowiedz się, jakich produktów unikają onkolodzy. Ty też lepiej po nie nie sięgaj!

Zdjęcie Tych produktów unikają onkolodzy, lepiej wyłącz je ze swojej diety! #1

Tych produktów unikają onkolodzy!

Pewne substancje spożywane w umiarkowanych ilościach nie są szkodliwe, natomiast w nadmiarze mogą przyczyniać się do rozwoju nowotworów. Dowiedz się, jakie produkty najlepiej całkiem wyeliminować ze swojej diety. Onkolodzy ich unikają!

Alkohol

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale picie alkoholu może przyczyniać się do rozwoju nowotworów. Regularne picie alkoholu kilkukrotnie zwiększa ryzyko zachorowania na raka: jamy ustnej, gardła, przełyku, krtani, wątroby i piersi u kobiet. Szczególnie szkodliwe są napoje wysokoprocentowe, takie jak wódka i whisky.

Sól

Sól to najpopularniejsza przyprawa, używana niemal każdego dnia w kuchni. Stanowi główne źródło sodu w naszym pożywieniu. Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Jednak spożywanie za dużej ilości soli może prowadzić do zaburzeń. Powoduje zatrzymywanie się wody w ciele, co z kolei prowadzi do powstawania nadciśnienia tętniczego. Nadmiar soli zwiększa ryzyko zachorowania na choroby sercowo-naczyniowe, cukrzycę typu drugiego, przeciąża nerki i sprzyja rozwojowi nowotworów żołądka i trzustki.

Margaryna

Margaryna to sztucznie utwardzany olej, pełen tłuszczów trans. Te szkodliwe tłuszcze sprzyjają rozwojowi niektórych typów nowotworów, takich jak rak jelita grubego, rak piersi i rak stercza.

Przetwory mięsne

Badania potwierdzają, że spożywanie 50 g przetworzonego mięsa każdego dnia, zwiększa ryzyko zachorowania na raka jelita grubego o 18%. Dlatego lepiej wyeliminuj ze swojej diety parówki, kiełbasy, bekon i wędzone szynki.

Jedzenie z puszki

Plastikowe opakowania i puszki, do których pakowana jest żywność mogą być powleczone szkodliwym związkiem Bisfenolem A. Uważa się, że ta substancja odpowiedzialna jest za zwiększanie ryzyka otyłości, cukrzycy typu 2, chorób serca, tarczycy, zaburzeń układu nerwowego i problemów z płodnością u mężczyzn. Oprócz tego ekspozycja na Bisfenol A ma związek z rozwojem nowotworów piersi i prostaty.

Białe pieczywo, płatki śniadaniowe

Im wyższy indeks glikemicznym produktu, tym wyższy poziom cukru we krwi po jego spożyciu. Co więcej badania naukowe potwierdziły, że produkty o wysokim indeksie glikemicznym zwiększają ryzyko zachorowania na raka płuc. Lepiej unikaj ich unikaj. Do tych z najwyższym indeksem glikemicznym należy: piwo -110, ziemniaki zasmażane – 95, chleb z białej mąki – 90 i płatki kukurydziane – 85.