Decyzja o wycofaniu Kamila Stocha z Turnieju Czterech Skoczni zapadła!

Martyna P.
Newsy
04.01.2022 11:18

Po kwalifikacjach w Innsbrucku zapadła decyzja o wycofaniu Kamila Stocha z Turnieju Czterech Skoczni. Skoczek nie zakwalifikował się do wtorkowego konkursu – skoczył 114 metrów, zajął 59. miejsce. Kwalifikacje wygrał lider turnieju i Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi. Kamil Stoch skupi się teraz na odpoczynku i treningu motorycznym. Informację opublikował w oficjalnym komunikacie Polski Związek Narciarski (PZN).

Wycofanie Kamila Stocha

Decyzja zapadła po naradzie, w której w skład wchodzili: trener główny Michal Dolezal, dyrektor-koordynator ds. skoków narciarskich Adam Małysz oraz doktor Harald Pernitsch.

Kamil Stoch nie będzie miał już okazji pokazać się podczas 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni.

„Miałem dobry plan na dzisiejszy dzień, bylem do niego przekonany, ale od pierwszego skoku nic nie działało. Wprowadziliśmy korekty z trenerem, ale moja technika nie funkcjonuje. Wiem, że muszę znaleźć problem, ale nie potrafię tego przeanalizować. Nie ma sensu kopać głębiej. Czy zostanę w Austrii? Nie będę tego omawiał przed kamerą, tylko z trenerami”– Kamil Stoch wypowiadał się dla reportera EuroSport.

Konsekwencją tej decyzji będzie brak możliwości udziału w zawodach w Bischofshofen. Kamil Stoch nie wystartuje także w zawodach indywidualnych i drużynowych w dniach 8 i 9 stycznia w konkursach Pucharu Świata w Bischofshofen.

„Sztab szkoleniowy podjął decyzję o wycofaniu Kamila Stocha z TCS i kolejnych zawodów PŚ. Jutro Kamil wróci do Polski. Do końca tygodnia ważny będzie odpoczynek, a później trening motoryczny. Trening na skoczni w następnej kolejności” – czytamy na Twitterze Polskiego Związki Narciarskiego.

W komunikacie dodano, że w miejsce Kamila Stocha nie zostanie wyznaczony żaden inny skoczek.

PZN informuje, że inni członkowie Kadry A mają udać się na zgrupowanie do Planicy.

"Zmiana decyzji może nastąpić po treningach w Planicy, jeżeli któryś z zawodników będzie się wyróżniał na tyle, aby znaleźć się w składzie na PŚ, wtedy powołany zostanie na konkursy w Bischofshofen"  - podsumowano.

W tegorocznym konkursie Czterech Skoczni Kamil Stoch w niemieckiej części zawodów zajął 41. miejsce w Oberstdorfie i 47. w Garmisch-Partenkirchen.

Dodajmy, że 11 grudnia zajął trzecie miejsce w Klingenthal.

Nieoficjalnie mówi się, że Kamil Stoch prawdopodobnie wróci do rywalizacji podczas konkursów Pucharu Świata w Zakopanem 15 i 16 stycznia.

Sukcesy Kamila Stocha w poprzednich sezonach

Kamil Stoch jest trzykrotnym medalistą olimpijskim. Skoczek zwyciężył konkursie Turnieju Czterech Skoczni w edycji 2020/2021. Wygrał również w sezonach 2016/2017 i 2017/2018.