Ile zarabia Friz? Youtuber na 21. miejscu najbogatszych Polaków!

Martyna

Lifestyle

08.12.2021 10:34

Ile zarabia Friz? Youtuber na 21. miejscu najbogatszych Polaków!

Karol Wiśniewski – Friz i jego „Ekipa” jest niezwykle rozpoznawalną grupą, szczególnie wśród nastolatków. Ekipa Friza to grupa najpopularniejszych youtuberów, influencerów w Polsce. Finansowe imperium stworzyli poprzez nagrywanie filmików, sprzedaż ubrań z logo Ekipatonosi, akcesoriów oraz produktów spożywczych, takich jak napoje czy Lody Ekipa. 

 

Ekipa Friza - przedsięwzięcia

Członkowie Ekipy stale angażują się w nowe projekty. Poszerzają horyzonty, dlatego też ich majątek jest skutecznie pomnażany.

Wiosną wprowadzili na rynek lody marki Ekipa produkowane przez firmę Koral. Były to cytrynowe i malinowe sorbety.

Ich pierwsza partia zniknęła ze sklepów w błyskawicznym tempie. Kolejne dostawy pojawiły się także w sieciach Biedronka i Lidl. Konieczne okazało się uruchomienie dodatkowej linii produkcyjnej, która była w stanie dziennie wyprodukować milion sztuk wyrobów.

Firma Herlitz ogłosiła w lipcu, że wyprodukuje serię artykułów papierniczych zaprojektowanych przez członków Ekipy.

W wakacje Ekipa nawiązała także współpracę z polskim parkiem rozrywki Energylandia. W ramach tej współpracy powstał rollercoaster Ekipa Light Explorers oraz strefa chillu Ekipy.

We wrześniu do sprzedaży trafiły napoje gazowane marki Ekipa. Producentem jest Krynica Vitamin.

W 2021 roku Ekipa Friza weszła na giełdę jako Ekipa Holding. Wówczas ich majątek szacowany był na około 200 mln złotych.

„Ten nasz wizerunek jest dźwignią, napędem, który spowoduje, że w przyszłości nasze dochody związane z social mediami będą tylko ułamkiem tego, co zarabia spółka, jedną z nóg. To że robimy cały nasz biznes związany z holdingiem jest po to, żeby nas zabezpieczyć na jakąkolwiek ewentualność” – wypowiadał się K. Wiśniewski.

 

Ekipa Holding rozwija także studio animacji filmów Pigeon Studios, które pracuje nad serialem animowanym.

Według portalu „Plotek” płyta Ekipy "Sezon 3" zarobiła w preorderze 2,2 mln złotych.

 

Jakie zyski generują firmy Friza?

Friz, czyli Karol Wiśniewski jest założycielem „Ekipy Friza”. Mężczyzna uchodził się 13 lutego 1996 roku w Krakowie.

Friz dwa razy znalazł się w rankingu Forbesa. W ostatnim czasie magazyn „Wprost” stworzył listę 40 najbogatszych Polaków, którzy nie przekroczyli 40 roku życia. Karol Wiśniewski zajął na niej 21. miejsce. Według magazynu majątek Friza wynosił wtedy około 151 mln złotych.

Okazuje się, że oprócz wyżej wymienionych projektów K. Wiśniewski czerpie zyski z wynajmu kilku swoich mieszkań.

Dodatkowym źródłem gotówki mężczyzny jest aktywność na YouTubie. Szacuje się, że Friz zarabia od 2 do 3 tysięcy złotych za milion wyświetleń. Aby uzmysłowić skalę zarobków, warto dodać, że K. Wiśniewski udostępnia średnio 4 filmy w miesiącu. Każdy z nich osiąga około 3 mln odsłon.

Karol Wiśniewski zdradził ostatnio w programie „Duży w Maluchu” jakie roczne dochody uzyskują jego przedsięwzięcia i firmy. Okazuje się, że roczna kwota może wynosić około 10 mln złotych.

Friz nie poprzestaje jednak na dotychczasowych osiągnięciach, stale rozwija nowe projekty. Najnowsza inicjatywa to projekt Genzie. Na potrzeby tego przedsięwzięcia powstał dom, którego wartość wynosi około 7 milionów złotych.

Życzymy dalszych sukcesów!