W okresie świąt prognozują wzrost pracy nawet o 70%. Co na to Poczta Polska?

Katarzyna
Newsy
02.12.2021 18:20
W okresie świąt prognozują wzrost pracy nawet o 70%. Co na to Poczta Polska?

Przed świętami możemy otrzymać paczkę również w sobotę. Poczta Polska będzie dostarczać paczki również w ten dzień.

Zdjęcie Paczki przed świętami Poczta Polska będzie dostarczać również w soboty #1

Święta i Black Friday

Czas świąt to wzmożony okres zamawiania prezentów i paczek, które w większej części są roznoszone przez pracowników Poczty Polskiej. Święta i Black Friday spowodowały  wzrost popyt na usługi kurierskie. Pocztą chcąc zdążyć z dostarczeniem wszystkich przesyłek, chce je dostarczać również w sobotę.

Wzrost zleceń 

Roznoszenie paczek w soboty zostało podyktowane wzrostem zleceń dla poczty, które są spowodowane większą ilością zamawianych przesyłek. Jak podaje spółka, w okresie świąt prognozują wzrost pracy nawet o 70%. Aby zdążyć, rozwieść wszystkie paczki na święta, Poczta Polska chce zatrudnić nawet 1,5 tys. nowych pracowników. Co więcej, listonosze i kurierzy mają rozwozić paczki również w sobotę.

Prezenty z Internetu 

Jako że coraz więcej osób decyduje się na zamawianie paczek i prezentów przez Internet, tym większy popyt na usługi kurierskie i dostawcze. Okres przed świąteczny oraz Black Friday to czas, kiedy paczek jest o wiele więcej. Taki sposób zakupu prezentów jest o wiele prostszy, ponieważ nie trzeba chodzić po sklepach i szukać prezentów, co w czasie epidemii nie jest bezpieczne. Spółka zachęca swoich klientów, aby nie odkładali zakupu prezentów na ostatni czas, ponieważ nawał pracy przed świętami, może spowodować, że nie dojdą one na czas.

Zdjęcie Paczki przed świętami Poczta Polska będzie dostarczać również w soboty #2

Kurier również zawita w sobotę 

Wzrost popytu na usługi pocztowe i kurierskie spowodował, że spółka postanowiła rozwodzić zamawiane paczki również w sobotę. Dzięki dodatkowemu dniu na dostarczenie paczek nie będą one dochodziły z opóźnieniem, a co więcej kurierom praca „rozłoży się” na 6, a nie 5 dni. W ostatnią sobotę 27 listopada kurierzy rozwodzili paczki w niektórych województwach i miastach. Kuriera można było spotkać m.in. w województwie dolnośląskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim oraz podkarpackim. Z biegiem czasu jednak lista województw, gdzie paczki będą dostarczane również w soboty, będzie rozszerzana.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną