Zdrada pozytywnie wpływa na związek? Zadziwiające wyniki badania!

Patrycja
Newsy
08.11.2021 10:21
Zdrada pozytywnie wpływa na związek? Zadziwiające wyniki badania!

Gdy przed ołtarzem przysięgamy sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, nie sądzimy, że nasz związek kiedykolwiek może się rozpaść. Zdrada to trudne wydarzenie w życiu obojga partnerów, które wywołuje wiele negatywnych emocji i może sprawić, że nasz świat wywróci się do góry nogami. Okazuje się jednak, że zdrada może pozytywnie wpłynąć na związek. Poznaj zadziwiające wyniki badania!

Zdjęcie Zdrada pozytywnie wpływa na związek? Zadziwiające wyniki badania! #1

Czy zdrada zawsze oznacza koniec związku?

Pierwszą reakcją na wieść o niewierności jest szok, niedowierzanie i gniew. To wydarzenie sprawia, że niektóre osoby pogrążają się w rozpaczy, inne pragną zemsty, a jeszcze inne decydują się na natychmiastowe zakończenie relacji. Jednak nie zawsze zdrada oznacza koniec związku. Według naukowców może wywołać pozytywne skutki!

Czy zdrada może pozytywnie wpłynąć na związek?

Okazuje się jednak, że zdrada nie zawsze niszczy związek, a wręcz może pozytywnie na niego wpłynąć. Wyniki badań przeprowadzonych przez serwis randkowy Illicit Encounters są zaskakujące!

Zdjęcie Zdrada pozytywnie wpływa na związek? Zadziwiające wyniki badania! #2

Zaskakujące wyniki badań

W eksperymencie wzięło udział 2000 osób, które przyznały się do zdrady partnera. Wśród nich 71% kobiet, które zdradziły swoich partnerów, twierdzi, że wciąż pozostaje w szczęśliwym związku małżeńskim. Tego samego zdania jest 63% mężczyzn. 

Oprócz tego, aż 81% mężczyzn uważa, że zdrada pozytywnie wpłynęła na ich relacje z żonami. 72% kobiet jest zdania, że niewierność doprowadziła do poprawy ich życia małżeńskiego. 

Jednak  94% ankietowanych twierdzi, że choć sami dopuścili się zdrady, nie mogliby wybaczyć oszustwa swojemu partnerowi.

Zdrada to nie zawsze koniec relacji

Choć wiele osób nie wyobraża sobie wspólnego życia po zdradzie, to niektórzy są w stanie wybaczyć niewierność partnerowi. Podejmują decyzję o ratowaniu małżeństwa i postanawiają walczyć o odbudowanie relacji.

Według ekspertów zdrada najczęściej jest objawem tego, że w związku od jakiegoś czasu źle się działo. Może być odpowiedzią na kryzys w relacji, za który zazwyczaj odpowiadają oboje partnerzy.

Jeśli zależy im na uratowaniu relacji, przede wszystkim oboje muszą się zastanowić nad tym, co doprowadziło do zdrady. To czas, aby przeanalizować swój związek, powody niewierności i pomyśleć nad tym, co dalej.

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną