Jak otworzyć wino przy pomocy prostownicy? Sprawdź!

Katarzyna
Newsy
04.11.2021 18:01
Jak otworzyć wino przy pomocy prostownicy? Sprawdź!

Nie masz w domu korkociągu, a masz ochotę na wino? Poznaj świetny sposób na otwarcie butelki wina za pomocą prostownicy!

Zdjęcie Jak otworzyć wino przy pomocy prostownicy? Sprawdź! #1

Jesienne wieczory z kieliszkiem wina 

Jesienne wieczory zachęcają do spędzenia ich w ciepłym domu z książką i kieliszkiem wina w ręce. Niektóre butelki z winem można łatwo otworzyć, ponieważ są zamykane przy pomocy nakrętki. Możesz więc łatwo zedrzeć folię i odkręcić butelkę. Gdy trochę wina zostanie, możesz go zakręcić, wstawić do lodówki i wypić później. Część win jest jednak zamykana tradycyjnie przy pomocy korka. Do otwarcia takiej butelki należy już mieć odpowiednie narzędzia, a konkretnie korkociąg.

Korek czy nakrętka?

Czasami szyjka butelki jest tak zalakowana, że nie wiadomo czy pod spodem znajduje się korek, czy zakrętka. Jeśli jest to korek, a w domu nie masz korkociągu, to sprawa zdecydowanie się wtedy komplikuje. Degustatorkami wina są zazwyczaj kobiety i jeden z „damskich” akcesoriów nadaje się do otworzenia butelki wina. Mowa tu o prostownicy.

Prostownica 

Wiele kobiet używa prostownicy, ponieważ dzięki niej możemy układać swoje włosy według uznania. Wysoka temperatura sprawia, włosy się prostują, wygładzają i nabierają blasku. Okazuje się, że prostownica nadaje się również do otwarcia butelki z winem, która jest zakorkowana. Sposób ten jest bardzo prosty, jednak należy podczas niego uważać i nie przesadzić z temperaturą prostownicy.

Zdjęcie Jak otworzyć wino przy pomocy prostownicy? Sprawdź! #2

Gorąca prostownica jak korkociąg

Cały trik polega na tym, żeby nagrzaną prostownicą złapać szyjkę od butelki i stopniowo nią kręcić. Pod wpływem nagrzewania się butelki korek zacznie się stopniowo wysuwać, aż wyskoczy. Pamiętaj jednak, żeby ściągnąć z szyjki folię, ponieważ pod wpływem temperatury może się ona stopić. Nie używaj też zbyt wysokiej temperatury, ponieważ pod jej wpływem butelka może pęknąć. Film instruktażowy znajdziesz poniżej.

Inne sposoby 

Jeśli nie posiadasz korkociągu w domu, to zakorkowaną butelkę z winem możesz otworzyć również za pomocą zapalniczki. Wystarczy, że będziesz powoli podgrzewać szyjkę butelki, a korek pod wpływem ciepła wyskoczy. Butelkę możesz otworzyć również poprzez wbicie korka do środka, ten sposób jednak sprawia, że nie można wina ponownie zamknąć. Do otwarcia butelki możesz użyć również ząbkowany nóż lub widelec, który po wbiciu w korek, da się łatwo wyciągnąć.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną