Dramat na Festiwalu Travisa Scotta! 8 osób poniosło śmierć.

Martyna P.

Newsy

06.11.2021 11:37

Dramat na Festiwalu Travisa Scotta! 8 osób poniosło śmierć.

Na festiwalu muzycznym Astroworld w Houston w Teksasie doszło to tragedii - 8 osób nie żyje, a do szpitala trafiło 23 poszkodowanych.

W piątek wieczorem w trakcie występu Travisa Scotta, który jest organizatorem festiwalu wybuchła panika wśród tłumu ludzi pod sceną. Artysta kilkukrotnie przerywał koncert. Ludzie masowo zaczęli napierać na scenę. Wiele osób traciło przytomność i upadło na ziemię. Doszło do taranowania leżących osób.

Co najmniej 23 osoby zostały przewiezione do szpitala, u 11 osób doszło do zatrzymania akcji serca i konieczna była resuscytacja. Setki osób zostało poszkodowanych.

„Tłum zaczął napierać w kierunku sceny, co spowodowało panikę i wywołało obrażenia. Ludzie zaczęli tracić przytomność i to dodatkowo wywołało panikę” – relacjonował komendant straży pożarnej w Houston Samuel Pena podczas konferencji prasowej.

Szacuje się, że podczas koncertu pod sceną znajdowało się około 50 tysięcy osób.

W związku z wydarzeniami zaplanowane na sobotę koncerty zostały odwołane.

Przyczyna śmierci osób nie jest znana.

 

Incydent przed koncertem

Okazuje się, że w ciągu dnia, przed koncertem również pojawiły się problemy z opanowaniem tłumu. Dochodziło do przepychanek przy wejściu na teren festiwalu. Stacja CNN dotarła do nagrania z momentu otwarcia bramek na pole koncertowe. Doszło do zdemolowania bramek zabezpieczających i sprzętu.

 

Astroworld

Astrowold jest festiwalem muzycznym. Organizowany jest co roku przez Travisa Scotta. Odbywa się w Houston. Pierwszy koncert miał miejsce w 2018 roku. W wydarzeniu biorą udział głownie wykonawcy gatunku muzycznego hip hop.

 

Travis Scott czyli Jacques Bermon Webster II jest amerykańskim raperem, wokalistą i producentem muzycznym. Urodził się w 1991 roku.

Raper związany jest z wytwórnią Epic Records, GOOD Music oraz Grand Hustle Records.

Od 2017 był w związku z celebrytką Kylie Jenner, z którą ma córkę Stormi Webster.

Zdjęcie Dramat na Festiwalu Travisa Scotta! 8 osób poniosło śmierć. #1
źródło: Wikipedia