Nie prasujesz bielizny? Robisz wielki błąd!

Diana

Newsy

15.02.2018 21:23

Nie prasujesz bielizny? Robisz wielki błąd!

Większość z nas nigdy nie pomyślało o prasowaniu bielizny. Przecież nosimy ją pod ubraniami, ze względu na niewielkie rozmiary rzadko powstają na niej nieestetyczne zagięcia, przez co nieodczuwamy takiej potrzeby. Okazuje się jednak, że prasowanie majtek czy skarpetek jest bardzo ważne dla naszego zdrowia!

Zakrywamy nią najbardziej wrażliwe części ciała nie bez powodu- chroni nas przed czynnikami zewnętrznymi, podrażnieniami, bakteriami i grzybami. Mimo codziennego zmieniania bielizny, nie jest ona w pełni bezpieczna dla naszego ciała. Dlaczego?

# Detergenty
Podczas prania (szczególnie w niskich temperaturach) nierozpuszczone w pełni substancje piorące pozostają na naszych ubraniach. Nie stanowi to bezpośredniego zagrożenia, jednak może narazić naszą skórę, szczególnie miejsca wrażliwe, o delikatnym naskórku. Prasowanie pomoże w odparowaniu tych substancji, dzięki czemu będzie ich znacznie mniej.

# Wilgoć
Każdy z nas lubi nosić świeże, pachnące pranie, jednak czasami nie zwracamy uwagi na to, czy aby na pewno dokładnie wyschło. Wilgotny materiał to świetna pożywka dla bakterii i grzybów. Prasując bieliznę masz pewność, że materiał jest suchy.

Zdjęcie Nie prasujesz bielizny? Robisz wielki błąd! #1
fot. shutterstock

# Nieodpowiednia metoda prania
Dla zachowania jakości, często pierzemy ubrania w niskiej temperaturze, przez co grzyby i pleśnie nie zostają całkowicie usunięte.
Wysoka temperatura prasowania z pewnością zapobiegnie rozwojowi bakterii, z pewnością pomoże nam to unikąć chorób grzybiczych.

Pamiętajmy, że nawet czysta bielizna jest skupiskiem różnych patogenów, które mogą powodować podrażnienia i choroby skóry, nawet takie jak egzema czy grzybica. Szczególnie kobiety i delikatna skóra dzieci narażona jest na nieprzyjemne podrażnienia i choroby. Prasując bieliznę zapobiegniesz nieprzyjemnym dolegliwościom.