Większość kobiet popełnia ten błąd dbając o włosy. Ty też do nich należysz?

Katarzyna

Uroda

Oct. 4, 2021, 7:22 p.m.

Większość kobiet popełnia ten błąd dbając o włosy. Ty też do nich należysz?

W pielegnacji oraz dbaniu o włosy często zapominamy o ich cebulkach, które odgrywają kluczową jesli chodzi o prost włosa. Większość z Nas skupia sie na dbaniu o kosmyki lub końcówki włosów. Musimy mieć świadomość, że włos jest trkanką martwą (tak jak paznokcie) więc nie można go odżywić, można jedynie wygładzić jego strukturę. Piękne włosy to nie tylko ich wygląd zewnętrzny, ale również tak jak wspominaliśmy wcześniej zdrowe cebulki. Sprawdź, dlaczego warto robić peeling głowy!

Zdjęcie Większość kobiet popełnia ten błąd dbając o włosy. Ty też do nich należysz? #1

Gęste i mocne włosy

Wiele kobiet marzy o piękny, gęstych i błyszczących włosach. W związku z tym zazwyczaj pielęgnację włosów opierasz na stosowaniu zewnętrznych kosmetyków na kosmyki, poprzez aplikowanie różnych masek, odżywek czy serum na włosy. Kondycja włosa nie zależy jednak tylko od jego struktury, ale również od stanu cebulki, z której to wyrasta nowy włos.

Pielęgnacja cebulek włosów 

Podczas pielęgnacji warto więc zadbać nie tylko o włos, ale również o jego cebulkę, a dokładniej o skalp głowy. Najlepiej jest o niego dbać poprzez regularne wykonywanie peelingów skóry głowy. Dzięki nim usuniesz martwy naskórek oraz pobudzisz mikrokrążenie, przez co włosy będą rosły szybciej. Dodatkowo peeling głowy zapobiega rozwojowi bakterii oraz reguluje wydzielanie sebum. Regularny peeling pomoże również w walce z łupieżem oraz nadmiernym wypadaniem włosów.

Peeling głowy 

Peeling głowy nie jest trudnym zabiegiem. Na początek zwilż włosy ciepłą wodą i nałóż na skalp wybrany peeling. Masuj skórę głowy okrężnymi ruchami przez koło 10 minut, tak aby kosmetyk dokładnie oczyścił skórę głowy i pobudził mikrokrążenie. Po wykonanym peelingu zmyj go ze skóry głowy, a następnie dokładnie umyj włosy i skalp szamponem. Taki masaż przy pomocy peelingu możesz wykonywać co trzecie mycie. Poniżej znajdziesz kilka przepisów na domowy peeling. 

Peeling z glinką

Jeśli zmagasz się raczej z przetłuszczaniem się włosów niż z łupieżem, to powinnaś zastosować peeling z glinką, który świetnie radzi sobie z nadmiernym przetłuszczaniem się kosmyków. Wystarczy, że do 2 łyżek szamponu dodasz 2 łyżki zielonej glinki, kilka kropel oleju rycynowego oraz 2 łyżki cukru. Całość dokładnie wymieszaj i stosuj regularnie, a zobaczysz różnicę, ponieważ włosy będą dłużej świeże i nie będą tak szybko się przetłuszczać.

Zdjęcie Większość kobiet popełnia ten błąd dbając o włosy. Ty też do nich należysz? #2

Peeling cukrowy

Jeśli chcesz, aby twoja skóra głowy oraz włosy słodko pachniały, to postaw na peeling cukrowy. Do jego przygotowania potrzebujesz 4 łyżki cukru trzcinowego i 2 łyżki lekkiego szamponu. Dokładnie wymieszaj oba składniki, a taki peeling sprawi, że skóra będzie nawilżona, a włosy wzmocnione.

Peeling kawowy

Peeling kawowy polecany jest osobom, którym zależy na szybkim poroście włosów. Kawa bowiem pobudza cebulki włosów do szybszego wzrostu. Grube ziarna kawy natomiast, dokładnie oczyszczą skórę głowy z nadmiaru sebum i martwego naskórka. Wystarczy, że do 2 łyżek szamponu dodasz 2 łyżki fusów z kawy. Taki peeling może jednak spowodować przyciemnienie włosów na skalpie, dlatego nie zaleca się go blondynkom.

Zdjęcie Większość kobiet popełnia ten błąd dbając o włosy. Ty też do nich należysz? #3

Peeling z węglem aktywnym

Peeling z węglem aktywnym polecany jest osobom, które zmagają się z łupieżem i szybkim przetłuszczaniem się włosów, ponieważ świetnie oczyszcza skórę głowy z sebum. Do przygotowania peelingu z węglem aktywnym potrzebujesz 2 łyżki cukru, 3 łyżki węgla aktywnego i 3 łyżki szamponu.