Olej kokosowy. Czy jest dobry dla każdych włosów? Okazuje się, że nie!

Katarzyna

Uroda

13.09.2021 20:47

Olej kokosowy. Czy jest dobry dla każdych włosów? Okazuje się, że nie!

Olej kokosowy pomimo świetnych recenzji nie nadaje się dla każdego rodzaju włosów. Sprawdź, na jakich włosach wyrządzi krzywdę, a nie poprawi ich kondycję.

Zdjęcie Olej kokosowy. Czy jest dobry dla każdych włosów? Okazuje się, że nie #1

Olej kokosowy 

Olej kokosowy zna praktycznie każdy z nas i wie, że można go zastosować na wiele sposobów. Pewien czas temu podbił on serca wielu dziewczyn, które zachwalały jego właściwości. Olej kokosowy można bowiem zastosować podczas przygotowywania posiłków, jak również w kosmetyce. Produkt ten można nanieść na włosy, jak i na twarz i ciało.

Kokos na włosy 

Olej kokosowy zastosowany na włosy przynosi wiele pozytywnych efektów. Przede wszystkim poprawi ich kondycję. Sprawia, że stają się nawilżone i błyszczące, a użyty jako maseczka domyka łuski włosa, przez co składniki odżywcze pozostają nadal we włosie. Nałożony na skalp stymuluje skórę głowy do wytwarzania nowych włosów oraz wzmacnia już te rosnące. Olej kokosowy działa również wygładzająco oraz ochronnie przed promieniami słońca czy wysoką temperaturą związaną ze stylizacją włosów.

Nie dla każdych włosów 

Okazuje się jednak, że nie dla każdego rodzaju włosów poleca się olej kokosowy. Zanim zastosujesz go na włosy, sprawdź, czy nie są one przesuszone i suche. Do tego typu włosów nie poleca się stosować oleju kokosowego. Przesuszone włosy powinno się pielęgnować kosmetykami nawilżającymi, a suche włosy oczekują wody, a nie oleju. Wiadomo, że woda z olejem się nie łączy. Olej kokosowy uniemożliwi wodzie, przedostanie się do włosa, przez co będzie on jeszcze bardziej wysuszony. Na takie włosy najlepiej jest zastosować produkty o niskim pH oraz nawilżające maski i odżywki, a nie wysuszające oleje.

Zdjęcie Olej kokosowy. Czy jest dobry dla każdych włosów? Okazuje się, że nie #2

Nadmiar białka

Olej kokosowy nie powinien być również stosowany na grube i mocne włosy, ponieważ zawiera w swoim składzie wysokie stężenie kwasu laurynowego. Składnik ten powoduje, że białko znajduje się we włosach, będzie się gromadzić. W przypadku cienkich włosów jest to atut, na grubych włosach jego zbyt wysokie stężenie spowoduje, że włosy będą sztywne i nie będą chciały się układać.