Kładziesz papier toaletowy na desce w publicznym WC? Lepiej tego nie rób!

Patrycja
Zdrowie
22.09.2021 16:38
Kładziesz papier toaletowy na desce w publicznym WC? Lepiej tego nie rób!

Wiele osób ma awersję do korzystania z publicznych toalet. Obawiają się brudu oraz bakterii, które mnożą się w tym miejscu, jeśli już muszą z nich korzystać, ze względów higienicznych kładą papier toaletowy na desce sedesowej. Jak się okazuje to błąd!

Korzystanie z publicznej toalety

Rozkładanie stery papieru na desce sedesowej w publicznej toalecie to nawyk wielu osób. Mnóstwo ludzi po prostu nie wyobraża sobie, żeby skorzystać z publicznej toalety i usiąść bezpośrednio na desce. Uważają, że to bardzo niehigieniczne i niebezpieczne. Przecież w takich miejscach czai się mnóstwo groźnych bakterii i zarazków! Myślą, że rozłożenie papieru na desce posłuży jako skuteczna bariera między nimi, a czającymi się w misce ustępowej zarazkami.

Zdjęcie Kładziesz papier toaletowy na desce w publicznym WC? Lepiej tego nie rób! #1

Kładziesz papier toaletowy na desce w publicznym WC?

Jak się okazuje rozkładanie papieru na desce sedesowej to błąd, który popełnia wiele osób… Lepiej tego nie rób, ponieważ w ten sposób jedynie pogorszysz sytuację!

Mikrobiolog Charles Gerba na stronie internetowej hefty.com. pisze, że : „takie zachowanie naraża nas na zarażenie różnego rodzaju chorobami, które mogą być przenoszone przez ludzi, którzy przed nami korzystali z ubikacji".

Lepiej tego nie rób!

Publiczne toalety zaprojektowane są w taki sposób, żeby bakterie na nie osiadały na desce sedesowej. Natomiast bez przeszkód mogą one się unosić w całym pomieszczeniu i osiadać między innymi na papierze toaletowym. To właśnie papier toaletowy jest idealnym siedliskiem dla rozwoju mikroorganizmów. Jest miękki, chłonny i umożliwia szybkie namnażanie się bakterii.

Kolejnym problemem jest to, że większość osób nie myje rąk przed urwaniem kawałka papieru toaletowego i spłukaniem wody. Dlatego papier używany przez kolejne osoby może by potencjalnym źródłem bakterii i zarazków.

Więcej szkody niż pożytku

Wykładanie deski sedesowej papierem toaletowym, zamiast nas ochronić, jedynie pogorszy sytuację. Gdy to robimy pokrywamy skażoną powierzchnię, jeszcze bardziej skażonym materiałem. Czyli po prostu pogarszamy swoją sytuację…

Jeśli nie wyobrażasz sobie tego, żeby usiąść na desce sedesowej w publicznym WC, następnym razem użyj swoich własnych chusteczek higienicznych. Wtedy będziesz mieć pewność, że jesteś odpowiednio chroniony!

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną