Ty też wrzucasz te rzeczy do WC? To duży błąd!

Emila
Dom
18.08.2019 18:10
Ty też wrzucasz te rzeczy do WC? To duży błąd!

Wielu z nas bez zastanowienia wyrzuca do muszli rzeczy, które nie powinny tam się znaleźć. Nie uważamy jednak, że może to być jakikolwiek problem. W rzeczywistości takie wyrzucanie niektórych rzeczy może sprawić więcej kłopotów, niż nam się wydaje. Czego pod żadnym pozorem nie powinniśmy wyrzucać do muszli?

Zdjęcie Z pewnością wyrzucasz te rzeczy do toalety – popełniasz ogromny błąd! #1

Drugi śmietnik

Muszla zaczęła być traktowana przez niektórych jako drugi śmietnik. Wyrzucane tam są drobne rzeczy, które w naszym przekonaniu nie pasują do wylądowania w koszu na śmieci. Oczywiste jest, że nie wyrzucimy do muszli większych rzeczy lub takich, które łatwo mogą spowodować zator. Dlaczego zatem wyrzucamy te małe? Wydają się nieszkodliwe i jesteśmy przekonani, że łatwo przepłyną przez rury ściekowe. W rzeczywistości one również mogą spowodować ogromne kłopoty dla nas, sąsiadów oraz środowiska.

Czego pod żadnym pozorem nie powinniśmy wyrzucać do muszli?

Nić dentystyczna i włosy

Nici wydają się małe i nieszkodliwe, ale w dużej ilości tworzą zbite bryły, które odcinają przepływ wody oraz tworzą zator, zatrzymując inne odpadki. To samo tyczy się włosów – jeden lub dwa nie spowodują problemów i z łatwością popłyną razem ze ściekami. Warto jednak wyrzucać do śmieci garść włosów, którą ściągamy ze szczotki lub te, które zebrały się w odpływie pod prysznicem.

Produkty higieny osobistej

Wszystko, co zalicza się do higieny osobistej, nie powinno znaleźć się w muszli. Rzeczy, takie jak tampony, waciki kosmetyczne, pieluchy, podpaski czy patyczki do uszu, powinny lądować w koszu na śmieci. Dlaczego? Rzeczy te zwiększają swoją objętość, kiedy znajdują się w wodzie, tym samym tworząc zator.

Papier kuchenny i nawilżane chusteczki

Duże ilości sprawiają, że rzeczy te pęcznieją i zwiększają swoją objętość w styczności z wodą. Dodatkowo materiał z chusteczek nie rozpuszcza się i jest czepliwy, a więc z łatwością przyciąga do siebie inne odpadki, a to natomiast sprawia, że bryła staje jeszcze większa.

Zdjęcie Z pewnością wyrzucasz te rzeczy do toalety – popełniasz ogromny błąd! #2

Resztki jedzenia

Wszystkie resztki jedzenia powinny lądować w koszu na śmieci, a najlepiej w worku na bioodpady. Tłuste i oleiste zupy oraz resztki sprawiają, że łączą się w jedną zbitą bryłę, a do tego doczepiają się inne odpadki, które tworzą duży zator.

Opatrunki

Przedmioty, takie jak bandaże czy plastry posiadają włókna, które nie rozpuszczają się w wodzie i tworzą bryły materiału, które zatykają przepływ ścieków.

Muszla, mimo że stanowi łatwą opcję pozbywania się odpadków, nie powinna być traktowana jako kosz na śmieci. Warto zatem zadbać, aby wyrzucać tam jedynie papier toaletowy. Dzięki temu unikniemy niechcianych problemów.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną