Najazd turystów trwa. Kiedy spadną ceny hoteli w Polsce?

Katarzyna

Newsy

13.08.2021 20:35

Najazd turystów trwa. Kiedy spadną ceny hoteli w Polsce?

Wiele osób czeka na posezonowe obniżki wakacji, jednak w tym roku mogą się po prostu ich nie doczekać.

Zdjęcie Najazd turystów trwa. Kiedy spadną ceny hoteli? #1

Wakacje i wyjazdy

Czas wakacyjny skłania do wyjazdów oraz wykorzystania urlopu wypoczynkowego, aby złapać trochę opalenizny. Epidemia koronawirusa sprawiła, że większość Polaków w tym roku bardziej upodobała sobie wakacje w ojczyźnie niż za granicą, mimo że ceny są wyraźnie wyższe niż rok temu. Gdy minie sezon wakacyjny wiele ofert jest przecenianych, aby jak najbardziej wykorzystać czas wakacji.

Wakacyjne zarobki 

Sezon wakacyjny to najlepszy czas dla wszystkich, którzy zarabiają na wakacjach innych. Wszelkie hotele, pensjonaty czy restauracje mają wtedy prawdziwy czas zarobku. To ile zarobią w sezonie wakacyjnym, często musi wystarczyć do kolejnego sezonu. Wiele osób zrezygnowało z wakacji zagranicznych i zostało w ojczyźnie. Nie ma się wiec co dziwić, że skoro jest popyt na wakacje w Polsce, to podaż podnosi ceny swoich usług.

Brak wolnych miejsc 

Zorganizowanie wakacji dopiero dziś może być trudne, ponieważ w hotelach pozostały już tylko wyrywkowe noclegi. Taka sytuacja jest nie tylko w hotelach nad Bałtykiem, ale również i w górach, a nawet w miejscach, które są równie urokliwe, ale mniej znane. Polacy pozostali w kraju na wakacje, a więc ilość wolnych terminów drastycznie się zmniejszyła. To spowodowało, że ceny za pobyt poszybowały w górę. Mimo tego, że za pobyt na wakacjach w Polsce, trzeba zapłacić czasami więcej niż za granicą, to nie zniechęca to urlopowiczów do spędzania wakacji w ojczyźnie.

Posezonowe obniżki 

Osoby, które chcą zaoszczędzić na wakacjach, czasami czekają, aż sezon wakacyjny zacznie się kończyć, ponieważ wtedy ceny zaczynają spadać. Można wtedy znaleźć naprawdę dobre oferty w przystępnych cenach. W tym roku jednak osoby, które zawczasu nie zorganizowały sobie wakacji i czekały na obniżki cen, mogą się trochę przeliczyć. Eksperci zapowiadają bowiem, że promocji w tym roku najprawdopodobniej nie będzie.

Zdjęcie Najazd turystów trwa. Kiedy spadną ceny hoteli? #2

Trudny czas 

Branże hotelowe czy restauracyjne w tym roku miały ciężko okres, kiedy to były przymusowo zamknięte. W związku z tym nie zarabiały również pieniędzy, więc teraz kiedy jest ogromne zapotrzebowanie na ich usługi, to raczej one nie stanieją, a mogą wręcz podrożeć. Możliwość wystąpienia czwartej fali i widmo ponownego ich zamknięcia sprawia, że branże te będą chciały zarobić jak najwięcej.

Urlop wypoczynkowy 

Długość urlopu wypoczynkowego Polaków również nie powala. Zazwyczaj na urlop wybieramy się na 7 dni, a niektórzy decydują się na 10 dni. Według ekspertów jest to jednak za krótki czas, aby skutecznie odpocząć od pracy i się zrelaksować. To może spowodować, że pomimo urlopu do pracy wrócimy zniechęceni, z brakiem motywacji oraz z problemami z koncentracją czy kreatywnością.