Morskie oko przeżywa oblężenie turystów! W sieci pojawiło się szokujące zdjęcie!

Ewelina

Lifestyle

04.08.2021 22:03

Morskie oko przeżywa oblężenie turystów! W sieci pojawiło się szokujące zdjęcie!

Wakacje w pełni, a co za tym idzie wiele turystycznych miejscowości przeżywa prawdziwe oblężenie. Turyści decydujący się w tym roku spędzić urlop w Tatrach muszą przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość, bo zdjęcia, które pojawiają się w sieci przyprawiają o zawrót głowy.

Zdjęcie Morskie oko przeżywają oblężenie turystów! W sieci pojawiło się szokujące zdjęcia! #1

Tłumy turystów na Morskim Oku

Piękna pogoda i piesze wycieczki po górach co roku zachęcają Polaków do spędzania wakacji w Tatrach. W tym roku Zakopane i okolice przeżywają prawdziwe oblężenie turystów, którzy spragnieni pieszych wycieczek po górach tłumnie ruszyli na południe Polski. W sieci pojawia się coraz więcej zdjęć od tatromaniaków, którzy najwidoczniej nie spodziewali się, że na szlakach spotkają aż takie tłumy ludzi.

Jedna z internautek również postanowiła swoje wakacje spędzić w Zakopanem, a co się z tym wiąże wybrać się na Morskie Oko. Jednak nie spodziewała się tego, co tam zobaczyła:

"Przyznam, że jak dotąd takiej ilości ludzi to ja tam nigdy nie widziałam. Kolejki do WC, okienek bufetowych, koników, zejścia nad jezioro. Absolutnie wszędzie"- powiedziała pani Kasia.

W mediach społecznościowych na profilu Tatromaniak pojawiło się zdjęcie, które doskonale przedstawia sytuację w drodze na Morskie Oko. Pani Kasia podzieliła się fotografią, która została licznie skomentowana przez internautów. Wejście na najbardziej popularne jezioro w Tatrach dosłownie pęka w szwach od wczasowiczów:

"Muszę przyznać, że Polacy jak zawsze nie zawiedli. Przepychanie się łokciem po czyichś plecach, zamiast: 'Przepraszam, mogę przejść', popychanie […], pozostawianie śmieci. [...] Odważyłam się kilkukrotnie zwrócić uwagę, to mogłam delektować się odsłuchem niezwykle wykwintnej polszczyzny"- napisała turystka w poście pod zdjęciem.

Zdjęcie Morskie oko przeżywają oblężenie turystów! W sieci pojawiło się szokujące zdjęcia! #2

Źródło: https://www.facebook.com/tatromaniak1/photos/a.134940680045663/1616196228586760

Zapewne można się było tego spodziewać, gdyż jak do tej pory pogoda w Tatrach nie rozpieszczała turystów. Do tego dochodzi szczyt sezonu i sytuacja pandemiczna. Wiele osób w tym roku zdecydowało się na spędzenie urlopu w Polsce. Nie da się ukryć, że zarówno nad polskim morzem, jak i w górach aktualnie ciężko jest znaleźć miejsce z dala od zgiełku i tłumów turystów.

E-bilety w rejonie Morskiego Oka

Co więcej Tatrzański Park Narodowy od 2 sierpnia wprowadził obowiązkowy zakup biletów online dla osób, które chcą własnym środkiem transportu dostać się na Łysą Polanę czy Palenicę. Nie można dokonać opłaty za postój u obsługi parkingu nawet w przypadku wolnych miejsc. Niemniej jednak wolnych miejsc parkingowych brakuje już dobę lub dwa dni wcześniej.