Sprawdź, jakie korzyści płyną z masażu bańkami chińskimi!

Patrycja
Zdrowie
26.06.2021 18:50
Sprawdź, jakie korzyści płyną z masażu bańkami chińskimi!

Czym są bańki chińskie i jakie mają zastosowanie? Sprawdź, czy warto robić masaż za ich pomocą i jakie korzyści z tego płyną.

Zdjęcie Sprawdź, jakie korzyści płyną z masażu bańkami chińskimi! #1

Czym są bańki chińskie?

Bańki chińskie wywodzą się z tradycyjnej medycyny chińskiej i używane są już od ponad trzech tysięcy lat. Od początku stosowane były do leczenia wielu dolegliwości bólowych, łagodzenia napięcia mięśni i przebiegu przeziębienia i grypy.

Banki chińskie obecnie wykonywane są ze specjalnego tworzywa, gumy bądź silikonu. Cały zestaw składa się z czterech baniek o różnej wielkości i średnicy. Ich rozmiar dobieramy w zależności od tego, jak chcemy wykorzystać przyrząd i którą część ciała masować.

Jakie korzyści płyną z masażu bańkami chińskimi?

Bańki chińskie to przyrząd, który może służyć do masażu całego ciała, likwiduje dolegliwości bólowe (np. migrenę lub ból kręgosłupa), zaburzenia ukrwienia, łagodzi objawy przeziębienia i grypy. Oprócz tego pozwala zmniejszyć cellulit, rozstępy i wymodelować sylwetkę. Ich stawianie przywraca blask, elastyczność i jędrność skóry. Mogą niwelować problemy dermatologiczne, zmniejszać wydzielanie sebum i widoczność zaskórników. Oprócz tego działają odprężająco i rozluźniająco.

Masaż bańkami chińskimi- na czym polega?

Masaż bańkami chińskimi polega na przesuwaniu zassanych baniek po ciele. Ich prosty mechanizm próżniowy pozwala na zassanie skóry. Im mocniejszy nacisk na bańkę, tym silniej przylgnie do skóry.

Taki masaż może być bolesny, dlatego warto zacząć od używania najmniejszych rozmiarów i stopniowo przechodzić do większych baniek.

Jak się przygotować do masażu?

Jeśli chcesz odpowiednio przygotować się do masażu chińskimi bańkami, zadbaj o to, by skóra była czysta i sucha, następnie nanieś na nią olejek do masażu.

Bańki umieść w ciepłej wodzie, aby były odpowiednio podgrzane. Następnie przystaw je do skóry i zassaj tkankę. Powolnymi precyzyjnymi ruchami przesuwaj je po ciele, kierując się koliście w kierunku serca lub wzdłuż ciała. Jedna seria masażu powinna trwać około 20 minut. Masaże warto powtarzać co kilka dni, w zależności od wrażliwości naszej skóry i tego jakie efekty, chcemy osiągnąć. Jeśli chcesz zdjąć bańkę, chwyć ją u podstawy i podważ palcem.

Kto nie powinien stosować chińskich baniek?

Masażu nie powinno się wykonywać u osób w wieku podeszłym, ze względu na silny ból i rozległe krwiaki, jakie mogą u nich wystąpić. Z baniek nie powinny korzystać dzieci poniżej 12 roku życia, kobiety w ciąży, podczas menstruacji, osoby chorujące na nowotwory, choroby skóry, żylaki.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną