Dlaczego jest tak dużo komarów?

Dlaczego jest tak dużo komarów?

Komary potrafią uprzykrzyć letnie dni. Te uciążliwe insekty, odpowiedzialne za swędzące ukąszenia, potrafią dopaść nas wszędzie. Nie ukryjemy się przed nimi ani w domu, ani na zewnątrz. Na dodatek tym roku jest ich wyjątkowo dużo! Dowiedz się, co jest tego powodem i poznaj skuteczne sposoby na to, aby bronić się przed komarami.

Dlaczego jest tak dużo komarów?

Lato to okres największego wylęgu komarów, dlatego ich plaga nie jest niczym nowym. W tym roku jednak komarów może być znacznie więcej. Dowiedz się, dlaczego.

Pogoda to najważniejszy czynnik, który wpływa na liczebność komarów. Wpłynęła na to wyjątkowo łagodna i pozbawiona opadów śniegu zima oraz gorący i burzowy czerwiec.

Ze względu na warunki pogodowe, komary przetrwały zimę w hibernacji, natomiast wiosną samice złożyły jaja, z których wykluły się larwy. Samica komara żyje 1-8 tygodni, w tym czasie kilkukrotnie składa kilkaset jaj. Wysoka temperatura i częste opady to najlepsze warunki do rozrodu komarów. Już po miesiącu wyrasta z nich nowe pokolenie insektów. Dlatego teraz mamy do czynienia z ich plagą.

Te sposoby  pozwolą pozbyć się komarów

Kwiaty i zioła

Istnieje wiele gatunków roślin i ziół, których zapach odstrasza owady. Jeśli chcesz spędzić spokojny letni wieczór, to na balkonie lub tarasie postaw kilka doniczek z pelargoniami, komarzycą, miętą pieprzową, bazylią, lawendą, kocimiętką. Wydzielane przez nie olejki eteryczne sprawią, że komary będą trzymać się z dala.

Olejki eteryczne

To naturalny i ekologiczny sposób ochrony przed komarami. Olejki eteryczne dzięki swoim intensywnym zapachom skutecznie je odstraszą. Polecamy olejek waniliowy, cynamonowy, kokosowy, cytrynowy migdałowy, herbaciany lub walerianę. Możesz zrobić z nich spray, wystarczy, że wymieszasz je z 250 ml wódki i przelejesz do butelki z atomizerem.

Lampa owadobójcza

To urządzenia, które wabią i eliminują komary. Mogą zawierać lepki wkład lub emitować promieniowanie UVA, dzięki czemu przyciągają komary, a ich budowa uniemożliwia im wydostanie się na zewnątrz.

Moskitiera

Moskitiera, czyli siatka przeciw owadom, może być zamontowana na oknach lub drzwiach. To tanie i skuteczne rozwiązanie, które gwarantuje spokój od komarów przez cały sezon.

 

Patrycja

Polecane