Najskuteczniejszy olejek na rozdwojone końcówki kosztuje tylko 2,99 zł. Gdzie go kupić?

Najskuteczniejszy olejek na rozdwojone końcówki kosztuje tylko 2,99 zł. Gdzie go kupić?

Lato w pełni więc większość z nas już zapewne była na urlopie lub dopiero go planuje. Wakacje to piękny czas, kiedy dzięki promieniom słońca łapiemy piękną opaleniznę. Najlepszą pamiątką z wakacji, którą mamy zawsze ze sobą jest właśnie równomierna opalenizna, która piękne wygląda w zestawieniu z letnimi lekkimi bluzkami i sukienkami. Podczas opalania pamiętamy, że należy zastosować krem z odpowiednim filtrem a po opalaniu dodatkowo nawilżyć skórę. Jednak czy pamiętamy, aby to samo zrobić z włosami?

Zdjęcie Najskuteczniejszy olejek na rozdwojone końcówki kosztuje tylko 2,99 zł. Gdzie go kupić? #1

Zabezpieczenie przed słońcem

Podczas opalania na słońce wystawiona jest nie tylko skóra, ale również włosy. Niestety ani jedno, ani drugie nie lubi słońca w nadmiarze. Włosy również potrzebują odpowiedniego zabezpieczenia przed słońcem, jak i po. Najczęściej stosujemy na nie odpowiednie nawilżające maski, balsamy czy odżywki, jednak wymaga to od nas poświęcenia czasu na takie zabiegi. Jak można pomóc włosom szybciej?

Naturalny balejaż

Słońce tak działa na skórę, że po kilku dniach przebywania w kąpieli słonecznej staje się ona ciemniejsza i ładnie brązowieje. Z włosami sprawa ma się dokładnie na odwrót. Słońce sprawia, że włosy jaśnieją i już po kilku dniach przebywania na słońcu można zaobserwować jaśniejsze kosmyki na naszej głowie. Jest to swego rodzaju naturalny balejaż, jednak nie jest on zdrowy dla włosów.

Negatywne skutki nadmiaru słońca

Słońce sprawia, że nasze włosy tracą swoje naturalne właściwości i ochronę. Promienie słoneczne rozszczelniają osłonkę włosa, która składa się z zachodzących z siebie łusek. Dzięki temu słońce dostaje się do korowej warstwy włosa. To powoduje, że woda w nich zawarta ucieka, a melanina się utlenia, co powoduje właśnie efekt balejażu na włosach.

Rozszczelnienie się łusek włosa powoduje, że zaczynają się tam rozwijać wolne rodniki, które uszkadzają jego strukturę. Włosy wtedy stają się słabe, bez blasku i podatne na uszkodzenia mechaniczne. Końcówki się rozdwajają i zazwyczaj jedynym dla nich ratunkiem jest ich ścięcie. Istnieje jednak pewien olej, który potrafi sprawić cuda, a kosztuje grosze.

Zdjęcie Najskuteczniejszy olejek na rozdwojone końcówki kosztuje tylko 2,99 zł. Gdzie go kupić? #2Ratunek dla suchych włosów

Dla suchych i zniszczonych włosów świetnym ratunkiem będzie olej z czarnuszki. Można go również stosować do włosów przetłuszczających się, ponieważ nie potęguje on tego efektu. Dzięki niemu włosy nabierają blasku i odbudowują swoją naturalną barierę ochronną przed słońcem. Jest świetnym lekarstwem na przesuszone i rozdwojone końcówki.

Wcieranie go w skórę głowy pobudzi cebulki włosów do wzrostu i sprawi, że problem łupieżu zniknie. Biedronka przeceniła wiele swoich produktów, a wśród nich znalazł się właśnie olej z czarnuszki, który przy zakupie dwóch opakowań możemy nabyć za 2,99 zł za opakowanie.

Stosowanie oleju z czarnuszki

Używanie oleju z czarnuszki jest bardzo proste, wystarczy olejować nim włosy raz w tygodniu, aby szybko zobaczyć pozytywne efekty. Najlepiej jest, aby po wmasowaniu tego preparatu we włosy i skórę głowy zawinąć głowę folią aluminiową i utrzymać ją przez około 60 minut na włosach. Następnie należy umyć włosy jak zawsze i je wysuszyć lub pozostawić do naturalnego wyschnięcia. Olej z czarnuszki sprawi, że znów będą pełne blasku i miękkie. 

Katarzyna

Polecane