Jak zareagować na zdradę? Co powinnaś wtedy zrobić?

Katarzyna

Związki

10.01.2021 12:31

Jak zareagować na zdradę? Co powinnaś wtedy zrobić?

Zdrada to coś, co trudno wybaczyć, a jeszcze trudniej zapomnieć. Przekreśla ona dotychczasowe życie i powoduje, że dalsze bycie z daną osobą nie ma już sensu, ponieważ okazuje się, że nie jesteś już dla niego najważniejsza. Jak więc powinnaś zareagować na zdradę? Sprawdź, co powinnaś wtedy zrobić.

Zdjęcie Jak zareagować na zdradę? Co powinnaś wtedy zrobić? #1

Trudna chwila

Chwila, w której dowiadujemy się o zdradzie partnera, potrafi zmienić życie o 180 stopni. Jedne kobiety są w stanie wybaczyć swoim partnerom, inne natomiast nie wyobrażają sobie dalszego wspólnego życia. Temat zdrady jest raczej tematem tabu, ponieważ mało kto się do tego przyznaje. Jednak skala problemu na pewno nie jest mała, tylko mało kto chce o tym mówić. Jak więc powinnaś zareagować na zdradę? Co powinna wtedy zrobić? Przeczytaj kilka naszych poniższych rad.

Powiedź  prawdę

Jeśli dowiedziałaś się, że twój partner cię zdradził, to nie ukrywaj tego. Czasami na początku szok odbiera ci mowę, a później nie chcesz już o tym rozmawiać. Ukrycie tego nie spowoduje, jednak że o tym zapomnisz. Myślenie, że skoro nie będziesz poruszać tego temat, to wszystko znów będzie jak dawniej, jest złudne. Partner powinien ponieść konsekwencje w związku ze swoim postępowaniem, a tak będzie myślał, że mu się upiekło, co może go skłonić do kolejnego skoku w bok. Utrzymanie tej wiedzy w tajemnicy tylko pogorszy twoje samopoczucie, a partner nie zrozumie wtedy swojego błędu.

Poznaj motywacje

Zdrada partnera jest bolesna, więc raczej nie chcesz poznać każdego szczegółu tej sytuacji. Powinnaś się jednak dowiedzieć, co sprawiło, że partner jednak dopuścił się zdrady. Dzięki temu będziesz mogła popatrzeć na to z innej perspektywy i możliwe, że lepiej poznasz wtedy jego motywacje. Nie próbuj go jednak usprawiedliwiać, ponieważ każdy jest dorosły i podejmuje swoje decyzje, z których konsekwencjami musi się mierzyć.

Zdjęcie Jak zareagować na zdradę? Co powinnaś wtedy zrobić? #2

Nie wiń siebie

Usprawiedliwianie partnera poprzez stawianie siebie w gorszym świetle, nie jest zdrowe. Nie szukaj winy w sobie, ponieważ to nie ty zdradziłaś. Obwinianie się za jego błędy to nic dobrego. To on zdradził i to on powinien się tłumaczyć i obwiniać, a nie ty. Jeśli czegoś mu brakowało, to mógł to zakomunikować, a nie zdradzać. Jeśli partner zobaczy, że o zdradę nie masz do niego pretensji, to może to zrobić ponownie, wiedząc, że za ten "wyskok" bronisz jego, a winisz siebie.

Nie szukaj zemsty

Czasami po zdradzie ma się ochotę odegrać na kochance lub partnerze. Chcesz, aby on czy ona poczuli się tak samo, jak Ty, zdradzeni i oszukani. Emocje w tym wypadku nie są jednak dobrym doradcą i lepiej, żebyś dopiero po ich opadnięciu podjęła decyzję czy jesteś w stanie wybaczyć zdradę. Zastanów się też na spokojnie czy zemsta pomoże ci odzyskać wewnętrzny spokój. Pomyśl, gdy emocje już opadną czy chcesz ratować związek, czy wolisz go zakończyć.

Zdjęcie Jak zareagować na zdradę? Co powinnaś wtedy zrobić? #3

Trzymaj się jednego wyboru

Gdy zdecydujesz na spokojnie, co chcesz dalej zrobić ze swoim związek, to podczas konfrontacji z partnerem trzymaj się tego scenariusza. Bądź szczera i powiedź mu, jak się czujesz z jego zdradą. Jeśli nie chcesz kontynuować tego związku, to powiedz partnerowi to dobitnie. Jeśli jednak chcesz odbudować związek, to musisz o tym zapomnieć i nie przypominać partnerowi na każdym kroku o tym, co zrobił. Odbudowanie związku będzie trudne, więc musisz powiedzieć partnerowi, czego od niego oczekujesz oraz wytłumaczyć mu, jakie będą konsekwencje jego zdrady.

Zdjęcie Jak zareagować na zdradę? Co powinnaś wtedy zrobić? #4