Sprawdź, czy jesteś ambiwertykiem!

Patrycja

Newsy

28.12.2020 14:56

Sprawdź, czy jesteś ambiwertykiem!

Na naszą osobowość składają się trwałe cechy, które odpowiadają za zachowanie, działanie oraz potrzeby. W psychologii wyróżnia się kilka typów osobowości, które się od siebie różnią. Oprócz znanego wszystkim ekstrawertyka i introwertyka, występuje też trzeci typ osobowości. Dowiedz się, kim jest ambiwertyk i sprawdź, czy nim jesteś.

Jakim jesteś typem osobowości?

Oprócz ekstrawertyków- osób towarzyskich, otwartych, lubiących wyjścia ze znajomymi oraz introwertyków- osób ceniących własne towarzystwo, spokój i spędzanie czasu w pojedynkę, istnieje trzeci typ osobowości. Sprawdź, kim jest ambiwertyk i czy nim jesteś!

Kim jest ambiwertyk?

Ambiwertyk stanowi połączenie cech ekstrawertycznych i introwertycznych. To najczęściej spotykany typ osobowości. Ambiwertyk nie jest skrajnie wycofany i nieśmiały jak introwertyk, ani bardzo otwarty, towarzyski i energiczny jak ekstrawertyk.

Jakie cechy ma ambiwertyk?

Ambiwertyk stanowi łagodne połączenie typowych cech obu rodzajów osobowości. Z jednej strony lubi spędzać czas w swoim towarzystwie, z drugiej nie boi się nowych znajomości. Jest asertywny, rozumie potrzeby innych, pomocny i tolerancyjny. Zdarza mu się też być niepewnym i mieć trudności z podejmowaniem decyzji.

Zdjęcie Sprawdź, czy jesteś ambiwertykiem! #1

Ambiwertyk w związku

Wierny i czuły, lubi spędzanie czasu tylko we dwoje, z winem i dobrym filmem, w domowym zaciszu. Ceni romantyczne momenty, wspólne wycieczki i odkrywanie nowych pasji. Nie przejmuje kontroli w relacji, jest dobrym słuchaczem. Jest wrażliwy, lojalny, oddany, pomocny, interesuje się innymi.  Uczucia okazuje gestami, w mniejszym stopniu słowami.

Zdjęcie Sprawdź, czy jesteś ambiwertykiem! #2

Ambiwertyk w pracy

Ma praktyczne podejście do życia, dużo analizuje, jest dobrze zorganizowany i staranny. Choć lubi samodzielne projekty, to potrafi też współpracować z innymi. Jest odpowiedzialny, solidny, dotrzymuje obietnic i terminów. Wywiązuje się ze swoich zadań, jest dokładny i uczciwy.

Zdjęcie Sprawdź, czy jesteś ambiwertykiem! #3

Ambiwertyk a czas wolny

Ambiwertyk cieszy się z możliwości spędzania czasu w domu w swoim towarzystwie. Doskonale organizuje sobie czas wolny, odkrywając nowe zainteresowania i pasje. Czytanie książek, oglądanie filmów, gry komputerowe to jego ulubiony sposób na spędzanie wolnych chwil. Lubi także wycieczki, poznawanie nowych kultur, spędzanie czasu aktywnie na łonie natury i wyjścia ze znajomymi. Ma grono najbliższej rodziny i przyjaciół, z którymi utrzymuje stałe kontakty.

Zdjęcie Sprawdź, czy jesteś ambiwertykiem! #4