Co nas najbardziej denerwuje podczas Świąt?

Patrycja

Newsy

14.12.2020 14:37

Co nas najbardziej denerwuje podczas Świąt?

Święta Bożego Narodzenia za pasem, a przygotowania do nich w wielu rodzinach trwają w najlepsze. Jednak nie wszystkie osoby cieszy ich nadejście i nie każdy czuje ich magię. Dowiedz się, co najbardziej denerwuje nas podczas Świąt.

Zdjęcie Co nas najbardziej denerwuje podczas Świąt? #1

Nie tylko radosne oczekiwanie na Święta

Jak wskazują specjaliści, bożonarodzeniowa gorączka oprócz radosnego oczekiwania, wywołuje w nas także wiele stresu i zdenerwowania. Przygotowania do świąt, krzątanina i generalne porządki w domach, gotowanie wigilijnych potraw, pogoń za prezentami dla bliskich, mogą wywoływać w nas mnóstwo napięć i prowadzić do konfliktów rodzinnych. Dowiedz się, co jeszcze irytuje nas podczas Świąt.

Co nas najbardziej denerwuje podczas Świąt?

Konflikty z bliskimi

Przedświąteczne przygotowania mogą wywoływać w nas mnóstwo stresu, co z kolei doprowadza do sprzeczek i konfliktów z najbliższymi. Zamiast magicznej atmosfery świat, mamy zepsuty humor i nastrój. Doświadczamy rozczarowania, smutku, żalu i złości, że nie wszystko jest idealne i wygląda tak, jak tego chcieliśmy.

Gdzie spędzić święta?

Wiele par ma dylemat dotyczący tego, gdzie spędzić Święta. Zastanawiacie się, czy wybrać się do rodziny męża, żony,  a może zaprosić wszystkich do siebie? Niestety nie da się wszystkich zadowolić, a spędzenie Bożego Narodzenia z całą rodziną, czasem jest po prostu niemożliwe. Zawsze jakaś strona będzie czuła się pominięta i pokrzywdzona. Taka sytuacja często wywołuje napięcia i kłótnie w małżeństwie.

Zdjęcie Co nas najbardziej denerwuje podczas Świąt? #2

Porównywanie z innymi

Podczas rodzinnych spotkań w czasie Bożego Narodzenia, wiele osób doświadcza frustracji i złości. Porównują się z innymi członkami rodziny i wypadają przy nich mniej korzystnie. Zauważają, że ich sytuacja finansowa, rodzinna, czy wygląd jest gorszy od innych. Prowadzi to do powstawania kompleksów i zaniżenia poczucia własnej wartości.

Tematy tabu

Takie rodzinne spotkania często prowadzą do pojawiania się niezręcznych, kłopotliwych dla nas tematów. Pytania rodziny o naszą pracę, zarobki, związki, o dlaczego jesteśmy sami lub jeszcze nie mamy dziecka, samochodu czy własnego mieszkania, wywołują w nas złość i zażenowanie. Zwłaszcza jeśli taka sytuacja ma miejsce co roku, może to sprawiać, że święta zamiast radości, przyniosą nam zdenerwowanie.

Samotność

Boże Narodzenie to szczęśliwy, radosny i magiczny czas, spędzany w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół, z ukochaną osobą w odświętnie ubranym domu. Jednak nie wszystkie osoby spędzają je w taki sposób. Mnóstwo osób na święta jest samotnych i nie ma z kim dzielić tego czasu. To dla nich trudny i smutny czas.

Zdjęcie Co nas najbardziej denerwuje podczas Świąt? #3

Nietrafione prezenty

Choć to najmniejszy ze wszystkich problemów, to nietrafione prezenty również mogą skutecznie zepsuć nam Święta. Kolejna para skarpet, czy urządzenie kuchenne, którego nigdy nie użyjemy, to prezenty, które nam się nie przydadzą i nie będziemy się z nich cieszyć.

Zdjęcie Co nas najbardziej denerwuje podczas Świąt? #4