10 naturalnych odżywek do włosów, które zrobisz sama

10 naturalnych odżywek do włosów, które zrobisz sama

Zacznijmy od tego, dlaczego lepiej jest robić odżywki samemu. Pierwszą kwestią jest cena. Odżywki zrobione przez nas samych są znacznie tańsze od gotowych, drogeryjnych produktów. Drugą zaletą jest brak plastikowego opakowania. Niestety plastikowe opakowania kosmetyków są zmorą dla naszej planety, więc decydując się na samodzielnie zrobiony produkt, ograniczamy ich ilość. Trzecią rzeczą jest możliwość dopasowania odżywki do swoich potrzeb w znacznie większym zakresie.

Zdjęcie 10 naturalnych odżywek do włosów, które zrobisz sama #1

Często produkty, które kupujemy w drogeriach, mają powtarzalne składy. Jeżeli mamy alergię na chociaż jeden ze składników, musimy wyeliminować całą gamę produktów, które bez tego składnika, mogłyby działać świetnie na nasze włosy. Robiąc taką odżywkę w domu - możemy nie dodawać składnika, który nam nie odpowiada i cieszyć się właściwościami pozostałych. Dodatkowo odżywki możemy zrobić w dowolnym momencie z produktów, które akurat znajdziemy w naszym domu.


Poniżej przedstawiamy 10 przepisów na naturalne odżywki:1. Awokado -mieszamy połowę rozgniecionego awokado z żółtkiem jaja i nakładamy na umyte włosy. Owijamy włosy folią lub czepkiem oraz ręcznikiem w celu utrzymania ciepła. Po 20 minutach zmywamy całość wodą. Odżywka jest bombą witaminową dla włosów i jest polecana dla włosów przesuszonych.

2. Olej kokosowy -w łaźni wodnej podgrzewamy kilka łyżek oleju kokosowego, następnie nakładamy na włosy. I podobnie jak w przypadku awokado, nakładamy folię lub czepek i ręcznik w celu utrzymania ciepła. Odżywkę trzymamy na włosach 20-30 minut i myjemy włosy dokładnie ciepłą wodą. Odżywkę tę można stosować 2-3 razy w tygodniu i jest polecana dla włosów suchych.

3. Olej rycynowy -podgrzewamy 2-3 łyżki oleju i nakładamy na włosy. Tak jak w powyższych przypadkach stosujemy metodę zapobiegania uciekania ciepła. Odżywkę trzymamy 4-6 godzin na włosach. Następnie myjemy włosy delikatnym szamponem. Olej rycynowy jest polecany dla rzednących włosów i można go stosować raz w tygodniu.

4. Jajko i oliwa- ubijamy jajko i 2 łyżki oliwy na gęstą masę, następnie nakładamy na włosy i zabezpieczamy. Trzymamy odżywkę 20 min, później dokładnie spłukujemy włosy. Zabieg powtarzamy co 2 tygodnie. Maseczka ma działanie regenerujące zniszczone włosy.

5. Miód -100 g miodu mieszamy z kilkoma łyżkami oliwy i nakładamy na włosy, zabezpieczamy czepkiem i trzymamy 30 min. Następnie myjemy włosy szamponem. Odżywka ta nadaje jedwabistości i blasku.

6. Cytryna -po umyciu włosów płuczemy ją mieszanką 2-3 l wody z sokiem z cytryny, jednocześnie robiąc masaż głowy. Później nie należy płukać włosów. Jest to płukanka rozjaśniająca włosy i nie należy jej stosować na włosy farbowane ani suche.

Zdjęcie 10 naturalnych odżywek do włosów, które zrobisz sama #2

7. Cebula -200 g cebuli trzemy na tarce, zalewamy ćwiartką wódki i zostawiamy na 2 tygodnie do powstania nalewki. Następnie zlewamy płyn i wcieramy w skórę głowy przed myciem włosów przynajmniej raz w tygodniu. Odżywka ta przyspiesza wzrost włosów, ale nie należy jej stosować na włosy suche i należy wziąć pod uwagę jej charakterystyczny, długo utrzymujący się zapach.

8. Sok z aloesu - mieszamy 50 ml soku z aloesu z sokiem z połowy cytryny i trzema kroplami olejku rozmarynowego. Nakładamy po każdym myciu włosów na 10 min, następnie spłukujemy ciepłą wodą. Odżywka nadaje włosom połysk.

9. Żelatyna - rozpuszczamy łyżkę żelatyny w niewielkiej ilości wody i łyżeczce octu jabłkowego. Nakładamy odżywkę na włosy po ich umyciu i trzymamy 15 min, następnie spłukujemy ciepłą wodą. Odżywka ta pomaga zregenerować zniszczoną strukturę włosa.

10. Banany -rozgniecione 100 g miąższu bananów mieszamy z łyżką miodu i nakładamy na włosy. Trzymamy 30 min, po czym spłukujemy ciepłą wodą. Odżywka ta poprawia kondycję włosów i nadaje im blask.

Agnieszka

true

Polecane