Kosmetyki do twarzy, których nie poleca nawet dermatolog. Czego nie powinnyśmy używać?

Kosmetyki do twarzy, których nie poleca nawet dermatolog. Czego nie powinnyśmy używać?

Każda kobieta pragnie mieć piękną, delikatną i czystą cerę. Jednym natura dała taką w darze, a inni muszą niestety wspomóc się kosmetykami. Jednak nie zawsze ich nadmiar jest wskazany. Według portalu cheatsheet.com lepiej jest nie nakładać na cerę zbyt dużej ilości kosmetyków, ponieważ może to jej zaszkodzić aniżeli pomóc. Warto trzymać się zasady, że mniej znaczy lepiej.Zdjęcie Kosmetyki do twarzy, których nie poleca nawet dermatolog. Czego nie powinnyśmy używać? #1

Szeroka gama kosmetyków

Gdy mamy problemy z cerą wtedy zazwyczaj sięgamy po różne specyfiki lub kosmetyki, które mają na celu przywrócenie jej równowagi. Drogerie mają dziś bogatą ofertę wszelakich kosmetyków, a my chętnie po nie sięgamy. Nie każdy z nas zna się na składach kosmetyków, więc zazwyczaj kierujemy się wtedy marką, ceną lub opiniami w Internecie. Dermatolodzy uważają jednak, że nie wszystkie kosmetyki są dla nas dobre i wskazane dla naszej cery. Jakie kosmetyki według nich mogą nam zaszkodzić?

Zdjęcie Kosmetyki do twarzy, których nie poleca nawet dermatolog. Czego nie powinnyśmy używać? #2

Kredowy make-up

Kredowy make-up nie jest wskazany dla naszej cery. Co prawda na początku wygląda on dobrze, jednak po kilku godzinach roluje się i zbyta. Wtedy nasze zmarszczki są wręcz podkreślone, a nie o to nam przecież chodzi


Smakowe pomadki

Pomadki do ust można dziś spotkać w wielu smakach. Jest to ciekawy dodatek, który powoduje, że mają one smak najczęściej przeróżnych owoców. Trzeba przyznać, że niektóre z nich chciałoby się wręcz zjeść, jednak należy pamiętać, że wiele takich kosmetyków zawiera w sobie ołów, którego nadmiar może doprowadzić nawet do obrzęku mózgu.

Zdjęcie Kosmetyki do twarzy, których nie poleca nawet dermatolog. Czego nie powinnyśmy używać? #3

Dodatki zapachowe

Podczas kupowania kosmetyków opieramy się też na ich zapachu. Dermatolodzy jednak mówią, że czasami za ładnym zapachem stoją sztuczne kompozycje zapachowe, co jest szkodliwe dla naszej cery. Krem czy tonik wcale nie musi nieziemsko pachnieć, abym być skutecznym.

Ciężki podkład

Jeśli mamy problemy z cerą często staramy się je ukryć za ciężkim podkładem. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ cera wtedy nie oddycha, a pory się zatykają. Może to odprowadzić do kolejnych problemów z cerą, więc koło się zamyka.

Zdjęcie Kosmetyki do twarzy, których nie poleca nawet dermatolog. Czego nie powinnyśmy używać? #4

Olejki oczyszczające

Olejki oczyszczające również często kuszą nas swoim zapachem. Niestety olejki oczyszczające są dość tłuste, przez co zatykają pory. To natomiast może skutkować częstszymi problemami z cerą.


Tusz wodoodporny

Maskara wodoodporna to kosmetyk, który świetnie sprawdza się, gdy idziemy np. na basen. Używanie go jednak zbyt często nie jest dobrym pomysłem, ponieważ ma on w sobie wiele składników chemicznych, które nie są zdrowe dla naszych rzęs. Przy tym typie tuszu trzeba też poświęcić dłuższą chwilę na jego zmycie, poprzez mocniejsze tarcie rzęs.
Zdjęcie Kosmetyki do twarzy, których nie poleca nawet dermatolog. Czego nie powinnyśmy używać? #5

Puder na bazie talku

Taki puder sprawdza się przy matowieniu skóry, ale może doprowadzić do alergii, a nawet choroby płuc. Badania nad tym produktem wykazały, że posiada on w sobie substancje rakotwórcze.

Kosmetyki na bazie alkoholu

Kosmetyki na bazie alkoholu silnie oczyszczają, jednak na dłuższą metę nie są wskazane, ponieważ mogą wysuszać i napinać skórę. Staje się wtedy ona odwodniona, a zmarszczki są bardziej widoczne.

Katarzyna