Soda oczyszczona – złoty środek na cienie i „worki” pod oczami!

Soda oczyszczona – złoty środek na cienie i „worki” pod oczami!

Sine i opuchnięte oczy stanowią problem dla wielu ludzi. Jest to efekt wielu nieprzespanych nocy oraz zmęczenia. Nie jest jednak łatwo pozbyć się tego efektu. Na pomoc przychodzi nam soda oczyszczona, która w łatwy i szybki sposób pozbędzie się tak zwanych worków pod oczami.

Zdjęcie Soda oczyszczona – złoty środek na „worki” pod oczami! #1

Soda oczyszczona

Produkt ten znajduje zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również posiada właściwości lecznicze oraz pielęgnacyjne. Wodorowęglan sodu, czyli popularna soda oczyszczona, stanowi doskonały środek czyszczący oraz absorbujący zapachy. Ta lekko żrąca substancja oczyszcza nasze ciało z toksyn oraz doskonale daje sobie radę z regulacją kolorów skóry. Dlatego idealnie nadaje się na ciemne opuchlizny pod oczami.

Mieszanka pod oczy

Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i wrażliwa. Dlatego też tak bardzo widoczne są ślady po niewyspaniu. Soda oczyszczona wymieszana z pozostałymi składnikami sprawi jednak, że problem z „workami” pod oczami odejdzie w zapomnienie. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli mamy wyjątkowo wrażliwą skórę, to lepiej zrezygnować z sody i zastosować jedynie mieszankę składającą się z pozostałych składników.

Składniki:

  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej
  • 1 łyżeczka soku z cytryny
  • 50g miodu

Przygotowanie

Na samym początku mieszamy sodę oczyszczoną z małą ilością wody. Po wymieszaniu dodajemy pozostałe składniki i dokładnie mieszamy. Tak przygotowaną mieszankę nakładamy pod oczy i czekamy 10-15 minut. Następnie spłukujemy wodą i gotowe.

Zdjęcie Soda oczyszczona – złoty środek na „worki” pod oczami! #2

Jakie są inne zastosowania sody oczyszczonej?

Szampon

Zwykłe produkty myjące nie zawsze dają sobie radę z ciężkimi preparatami dla włosów. Jeśli chcesz odciążyć swoje włosy z pozostałości produktów, wystarczy, że do szamponu dodasz małą ilość sody oczyszczonej. Następnie spłucz dużą ilością wody.

Wybielanie zębów

Soda oczyszczona ma właściwości wybielające, a więc doskonale nadaje się w sytuacji, jeśli chcemy mieć białe zęby. Wystarczy, że wymieszamy 5 kropli wody utleniającej z jedną łyżką sody oczyszczonej i nałożymy taką mieszankę (przy użyciu szczoteczki) na zęby i czekamy przez 5-10 minut. Następnie nakładamy zwykłą pastę do zębów i lekko szczotkujemy. Taki sposób powtarzamy raz na tydzień.

Zdjęcie Soda oczyszczona – złoty środek na „worki” pod oczami! #3

Peeling

Marzy ci się gładka, lśniąca skóra bez przebarwień? Soda oczyszczona doskonale oczyści i wygładzi naszą skórę twarzy. Jedyne co trzeba zrobić, to wymieszać małą ilość tego produktu z wodą i delikatnie wmasować w twarz. Następnie spłukać dużą ilością wody.

Ekologiczny dezodorant

Plamy potu na ubraniach są często bardzo niekomfortowe. Jedyne co trzeba zatem zrobić, to szczyptę sody wymieszać z wodą i wmasować w skórę. Po plamach nie będzie ani śladu!

Emila

true

Polecane