Zdrowie

Jak walczyć z przetłuszczającymi się włosami?

Agnieszka

Feb. 24, 2017, 8:58 a.m.

Jak walczyć z przetłuszczającymi się włosami?

Dlaczego włosy się przetłuszczają?

Istnieje wiele różnych czynników powodujących przetłuszczanie się włosów:

-Zbyt rzadkie mycie

-Zbyt częste mycie

-Nieodpowiednie mycie

-Stosowanie złych szamponów i kosmetyków

-Czynniki genetyczne

-Nieprawidłowości hormonalne

Co zrobić, aby włosy się nie przetłuszczały?

#Określ odpowiednią dla siebie ilość myć w tygodniu

Zby często mycie powoduje wysuszenie skóry głowy, co prowadzi do nadprodukcji łoju. W przypadku rzadkiego mycia nadmiar łoju gromadzi się na skalpie oraz na włosach.

#Zrezygnuj z suszenia

Ciepło sprawia, że nasza skóra się poci i produkuje więcej łoju. W przypadku włosów przetłuszczających się warto zrezygnować z suszarki.

#Staraj się nie dotykać głowy

Masowanie i dotykanie skóry stymuluje gruczoły łojowe oraz powoduje rozprowadzenie łoju na długości włosa. Tym samym włosy przetłuszczają się jeszcze szybciej.

#Uważaj na szampony i odżywki

Niektóre produkty mogą powodować przetłuszczanie się włosów. Warto przetestować różne szampony i obserwować jak zachowuje się po nich skóra głowy.#Wykorzystaj domowe i sprawdzone sposoby:

Skrzyp polny - doskonale sprawdza się w przypadku przetłuszczających się włosów. Zaparz dwie torebki lub dwie łyżeczki skrzypu polnego ok. 15 minut. Po każdym myciu wykorzystaj płukankę do ostatniego płukania.

Ocet jabłkowy - zapobiega przetłuszczaniu i nadaje włosom piękny blask. Do 2 szklanek wody dodaj łyżeczkę octu i wykonaj mieszankę ostatnie płukanie. Nie dodawaj zbyt dużo octu ponieważ może on wysuszyć włosy.