W Twojej kuchni pojawiły się szkodniki? Te sposoby pomogą się ich pozbyć

Patrycja
Dom
20.11.2020 11:21
W Twojej kuchni pojawiły się szkodniki? Te sposoby pomogą się ich pozbyć

W Twojej kuchni pojawiły się szkodniki? Mole spożywcze, mrówki czy muszki owocówki to nieproszeni i uciążliwi goście, których chcemy jak najszybciej się pozbyć! Przedstawiamy skuteczne, domowe sposoby na pozbycie się tych owadów.

Zdjęcie W Twojej kuchni pojawiły się szkodniki? Te sposoby pomogą się ich pozbyć #1

Muszki owocówki w kuchni

Muszki owocówki to malutkie, zaledwie 2-3 milimetrowe owady, które namnażają się w zawrotnym tempie. Najczęściej spotkamy je w kuchni, w pobliżu psującej się żywności lub fermentujących, wilgotnych substancji. To bardzo uciążliwe owady, których nie wolno ich lekceważyć i trzeba się ich jak najszybciej pozbyć.

Zdjęcie W Twojej kuchni pojawiły się szkodniki? Te sposoby pomogą się ich pozbyć #2

Domowe sposoby na muszki owocówki

Ocet i płyn do naczyń

Do słoika wlej wodę, dodaj kilka łyżek octu i parę kropli płynu do naczyń. Nie mieszaj roztworu i pozostaw go na noc na blacie lub kuchennym parapecie. Muszki zwabione octowym zapachem, wlecą w pułapkę. Rano znajdziesz w niej mnóstwo utopionych muszek. To prosty i bardzo skuteczny sposób na pozbycie się szkodników.

Zdjęcie W Twojej kuchni pojawiły się szkodniki? Te sposoby pomogą się ich pozbyć #3

Owocowa pułapka

Do miski wsyp pokrojone kawałki dojrzałych owoców. Nakryj ją folia spożywczą, a następnie zrób w niej wykałaczką, kilkanaście małych otworów. Zwabione zapachem psujących się owoców, muszki bardzo szybko wpadną do pułapki, a przez folię już się z niej nie wydostaną.

Mole spożywcze w kuchni

Mole spożywcze to szkodniki bardzo często spotykane w kuchni. Ich larwy żerują na żywności i ją zanieczyszczają. Dostają się do mąki, ryżu, kaszy, makaronu, suszonych owoców.

Zdjęcie W Twojej kuchni pojawiły się szkodniki? Te sposoby pomogą się ich pozbyć #4

Domowe sposoby na mole spożywcze

Szklane pojemniki

Nie przechowuj produktów spożywczych, np. przypraw, mąki, makaronu czy kaszy w torebkach foliowych i papierowych. Wszystkie produkty sypkie zamknij w szczelnych szklanych lub plastikowych pojemnikach. Do środka możesz włożyć listek laurowy lub ziele angielskie, to dodatkowa zapora dla moli.

Zdjęcie W Twojej kuchni pojawiły się szkodniki? Te sposoby pomogą się ich pozbyć #5

Cytrusy i goździki

Aby pozbyć się moli spożywczych z szafek, przygotuj połówkę pomarańczy lub cytryny i nabij ją goździkami. Zasusz ją na grzejniku, a następnie włóż do kuchennej szafki. Zapach cytrusów i goździków skutecznie odstraszy mole.

Mrówki w kuchni

Mrówki w Twojej kuchni szukają pożywienia. To nieproszeni goście, którzy niszczą żywność, mogą też przenosić chorobotwórcze bakterie. Żeby ich uniknąć, staraj się przechowywać jedzenie w szczelnie zamkniętych pojemnikach lub lodówce. Regularnie opróżniaj kosz na śmieci, myj podłogę i szafki, w których przechowujesz jedzenie.

Zdjęcie W Twojej kuchni pojawiły się szkodniki? Te sposoby pomogą się ich pozbyć #6

Domowe sposoby na mrówki w domu

Proszek do pieczenia i cynamon

Ścieżki, po których przemieszczają się mrówki posyp sodą oczyszczoną lub proszkiem do pieczenia. Możesz użyć też cynamonu, soli czy pieprzu. To naturalny, tani i bardzo skuteczny sposób, na pozbycie się z domu uciążliwych insektów.

Zdjęcie W Twojej kuchni pojawiły się szkodniki? Te sposoby pomogą się ich pozbyć #7

Ocet i sok z cytryny

Trasy migracji mrówek można także posmarować octem lub sokiem z cytryny. Kwaśny smak i zapach roztworu, szybko odstraszy owady. Jak zrobić miksturę? Przygotuj butelkę z atomizerem, wlej do niej szklankę wody. Do wody dodaj sok wyciśnięty z jednej cytryny lub kilka łyżek octu. Mocno potrząśnij butelką i tak przygotowaną mieszanką spryskaj miejsca, w których widziałeś mrówki. Czynność powtarzaj codziennie, aż się ich pozbędziesz.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną