Krem BB, CC czy DD? Czym się różnią i kto powinien je stosować?

Katarzyna

Uroda

Oct. 27, 2020, 7:35 p.m.

Krem BB, CC czy DD? Czym się różnią i kto powinien je stosować?

Kremów do twarzy mamy na rynku bardzo dużo. Można je podzielić m.in. na te nawilżające, ujędrniające, wygładzające, wyrównujące koloryt skóry i wiele innych. Krem, który prawie codziennie używamy to ten kryjący, nazywany podkładem. Ostatnimi czasy rynkiem tych kremów zawojował krem BB. Wiele kobiet nie wyobraża sobie już życia bez niego. Obecnie na rynek wchodzą również kramy CC i DD. Czym się od siebie różnią? Kto powinien je stosować? Sprawdźcie!

Zdjęcie Krem BB, CC czy DD? Czym się różnią i kto powinien je stosować? #1

Krem kryjący

Kremy BB, CC i DD są do siebie bardzo podobne, jednak przeznaczone są dla różnych rodzajów cery. Kosmetyki te dają naturalny efekt krycia, dlatego chętnie kobiety zastępują nimi zwykłe podkłady. Dodatkowo mają lekką konsystencję oraz posiadają w swoim składzie składniki pielęgnacyjne.

Krem BB

Krem BB powstał w Niemczech, jednak najbardziej i najwcześniej pokochały go Azjatki. To tam uchodził za sekret idealnej cery azjatyckich aktorek. Początkowo mógł być dostępny tylko elitom, jednak z biegiem czasu każda z Azjatek miała go w swojej kosmetyczce. Azjatki są znane ze swojej idealnej i nieskazitelnej cery, której zazdrości im cały świat. Dlatego wiele marek kosmetycznych wprowadziło go do swojej oferty i produkuje własne kremy BB.

Zdjęcie Krem BB, CC czy DD? Czym się różnią i kto powinien je stosować? #2

Co oznacza BB?

Skrót BB pochodzi z angielskiego i można go rozwinąć jako Blemish Balm, Beauty Balm lub Blemish Base. Kremy BB są połączeniem kremu nawilżającego oraz podkładu, można więc, zamiast dwóch kosmetyków używać tylko jednego.

Może on też niektórym zastąpić bazę lub korektor. Powoduje to, że nie musimy nakładać czterech różnych kremów na twarz, tylko jeden. Jest to oszczędność nie tylko czasu, ale również i pieniędzy. Krem BB zawierają też w sobie filtr UV, składniki nawilżające oraz odżywcze dla naszej cery.
Krem BB nawilża, matowi i dodatkowo ujednolica koloryt cery, dodatkowo lekko ją rozświetlając. W swoim składzie ma też silikony, dzięki którym jest on w stanie wygładzić lekkie blizny znajdujące się na twarzy.


Dla kogo krem BB?

Jako że krem BB ma lekką konsystencję, to głównie zalega się go nastolatkom i osobom młodym, którym niewskazany jest ciężki makijaż. Dzięki swej lekkości nie zapycha porów i nie tworzy efektu maski na twarzy. Skóra może „oddychać” i nie jest przeciążona, dzięki czemu nie powstają wypryski i niedoskonałości.


Krem CC

Kremy CC to skrót „Color Correct". Jak sama nazwa wskazuje, krem ten bardziej skupia się kryciu, jednak nie traci swoich właściwości nawilżających i odżywczych. Producenci tego kremu stawiają przede wszystkim na krycie i matowanie cery. Nadal ma on jednak składniki, które bardzo dobrze nawilżają i wpływają pozytywnie na wygląd naszej cery. Producenci kremów CC swój produkt oferują przede wszystkim osobom, którym zależy na mocnym kryciu. Nie powoduje on jednak uczucia ciężkości i maski na twarzy. Pomoże uzyskać efekt nieskazitelnej cery osobom borykającym się z cerą naczyniową, wrażliwą oraz trądzikową. Mocniejsze krycie przyda się też osobom, które walczą z niedoskonałościami i mają problemy ze skórą.

Zdjęcie Krem BB, CC czy DD? Czym się różnią i kto powinien je stosować? #3


Krem DD

Kolejną odmianą kremu BB jest krem DD. Ten kosmetyk natomiast jest jeszcze bardziej innowacyjny. Łączy on bowiem umiejętne krycie, ze składnikami nawilżającymi oraz przeciwzmarszczkowymi. Skrót DD oznacza Dynamic Do-All i krem ten jest dedykowany osobom, które chcą zwolnić proces starzenia się skóry i mieć jednolity koloryt skóry. Krem DD polecany jest więc dla dojrzałych cer, które nie mają już problemów z niedoskonałościami i bardziej skupiają się na redukcji i zminimalizowaniu zmarszczek. Kosmetyk ten ma najsilniejszy pigment koloryzujący i kryjący.

Zdjęcie Krem BB, CC czy DD? Czym się różnią i kto powinien je stosować? #4