Domowe sposoby na mrówki w kuchni

Patrycja
Dom
28.08.2020 19:08
Domowe sposoby na mrówki w kuchni

W Twoim domu pojawiły się mrówki? Spotykasz je w kuchni, gdy polują na różne smakołyki? Masz dość tych nieproszonych gości i chcesz się ich jak najszybciej pozbyć? Przedstawiamy skuteczne, proste i naturalne, domowe sposoby na pozbycie się mrówek.

Zdjęcie Domowe sposoby na mrówki w kuchni #1

Domowe sposoby na mrówki w domu

Zabezpieczenie domu

Gdy zauważysz, że w Twoim domu pojawiły się mrówki, przede wszystkim zabezpiecz wszystkie otwory i szpary, przez które przedostają się do środka. Zwróć uwagę na pęknięcia w murze, nieszczelną instalację i rury. Zatkaj i zagipsuj wszystkie otwory.

Zdjęcie Domowe sposoby na mrówki w kuchni #2

Mrówki w Twojej kuchni szukają pożywienia, więc staraj się przechowywać jedzenie w szczelnie zamkniętych pojemnikach lub lodówce. Regularnie opróżniaj kosz na śmieci, by fermentujące kuchenne odpadki ich nie przyciągały. Jeśli wyleje Ci się słodki sok lub alkohol, od razu umyj podłogę, by pozbyć się zabrudzeń.

Zdjęcie Domowe sposoby na mrówki w kuchni #3

Proszek do pieczenia i cynamon

Ścieżki, po których przemieszczają się mrówki posyp sodą oczyszczoną lub proszkiem do pieczenia. Możesz użyć też cynamonu, soli czy pieprzu. To naturalny, tani i bardzo skuteczny sposób, na pozbycie się z domu uciążliwych insektów.

Zdjęcie Domowe sposoby na mrówki w kuchni #4

Ocet i sok z cytryny

Trasy migracji mrówek można także posmarować octem lub sokiem z cytryny. Kwaśny smak i zapach roztworu, szybko odstraszy owady. Jak zrobić miksturę? Przygotuj butelkę z atomizerem, wlej do niej szklankę wody. Do wody dodaj sok wyciśnięty z jednej cytryny lub kilka łyżek octu. Mocno potrząśnij butelką i tak przygotowaną mieszanką spryskaj miejsca, w których widziałeś mrówki. Czynność powtarzaj codziennie, aż się ich pozbędziesz.

Zdjęcie Domowe sposoby na mrówki w kuchni #5

Odstraszające zioła

Zapach niektórych ziół skutecznie odstrasza owady. W celu pozbycia się z domu mrówek, możesz wykorzystać liście mięty, majeranku, lawendy lub wrotyczu. Wystarczy je posiekać i rozsypać w miejscu wędrówek mrówek. Możesz także ustawić w domu bukiety skomponowane z tych roślin. Ich aromat pomoże pozbyć się niechcianych gości.

Zdjęcie Domowe sposoby na mrówki w kuchni #6

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną