Jak przestać być zazdrosnym? Poznaj 5 sposobów

Patrycja
Newsy
18.11.2020 14:00
Jak przestać być zazdrosnym? Poznaj 5 sposobów

Na pewno każdy z nas choć raz w swoim życiu doświadczył uczucia zazdrości o partnera. To nic złego, pod warunkiem, że zazdrość nie przeradza się w notoryczne pretensje, zarzuty, nieustanną kontrolę i awantury. Jeśli tak jest, trzeba z nią walczyć! Poznaj pięć prostych sposobów na to, by przestać być zazdrosnym.

Zdjęcie Jak przestać być zazdrosnym? Poznaj 5 sposobów #1

Gdy zazdrość rujnuje związek

Zazdrość w związku to naturalne uczucie, którego każdy chociaż raz w życiu doświadczył. Zdarza się jednak, że zazdrość przejmuje nad nami kontrolę, a my zaczynamy obsesyjnie kontrolować partnera, notorycznie mamy do niego pretensje, wypytujemy, szpiegujemy i urządzamy karczemne awantury… to może zrujnować nasz związek!

Dowiedz się, jak skutecznie pozbyć się zazdrości i przestać wątpić w szczerość, lojalność i dobre intencje partnera. Poznaj sprawdzone sposoby!

Pięć sposobów, jak przestać być zazdrosnym:

Szczerze porozmawiaj

Na zazdrość związku najlepszym lekarstwem jest szczera rozmowa z partnerem. Zamiast się zadręczać i tworzyć w głowie najczarniejsze scenariusze, porozmawiaj z drugą osobą! Otwarcie powiedz partnerowi o swoich emocjach i uczuciach, o tym co Cię niepokoi, martwi i przygnębia.

Zdjęcie Jak przestać być zazdrosnym? Poznaj 5 sposobów #2

Zrozum swoje uczucia

Przede wszystkim musisz uświadomić sobie, co czujesz. Czy naprawdę kochasz partnera, ufasz mu i go szanujesz? Czy raczej chcesz nim manipulować , kontrolować go i posiadać na własność? Zastanów się, na czym chcesz budować swój związek. Pamiętaj, że nie jesteś w stanie zatrzymać nikogo przy sobie na silę, choćbyś bardzo mocno tego chciała.

Zaakceptuj siebie

Często porównujesz się do innych, wyszukujesz w sobie wady i słabe punkty? To sprawia, że masz niską samoocenę i poczucie własnej wartości, nie wierzysz, że ktoś może Cię kochać i tworzyć z Tobą szczęśliwy związek. Brak wiary w siebie sprawia, że pojawia się zazdrość, ciągła potrzeba sprawdzania i kontrolowania lojalności i prawdomówności partnera. Aby stworzyć zdrową relację z inną osobą, w pierwszej kolejności musisz zaakceptować siebie.

Zdjęcie Jak przestać być zazdrosnym? Poznaj 5 sposobów #3

Nie porównuj się do innych

Porównywanie się do innych ludzi i zestawianie swojego związku z ich relacjami, nie przyniesie niczego dobrego. Każdy związek jest inny, wiec postaraj się docenić to, co masz. Nie skupiaj się na swoich wadach i słabych stronach, czy zaletach, jakie widzisz w związkach znajomych. Porównywanie się do innych i zazdroszczenie im relacji, nie ma sensu! Skup się na swoim partnerze, budowaniu waszego związku i wspólnej przyszłości.

Zdjęcie Jak przestać być zazdrosnym? Poznaj 5 sposobów #4

Odłącz social media

Jeśli codziennie sprawdzasz media społecznościowe, wchodzisz na profil swojego partnera, stale przeglądasz jego aktywność, śledzisz posty i sprawdzasz, kto je komentuje lub co gorsza- sekretnie czytasz jego wiadomości- powinnaś natychmiast przestać! Jeśli wasz związek jest zdrowy, zaufaj partnerowi, przestań kontrolować jego wirtualne życie. Tylko niepotrzebnie psujesz sobie nerwy. Zamiast tego, postaraj się spędzić z nim więcej czasu w rzeczywistym świecie!

Zdjęcie Jak przestać być zazdrosnym? Poznaj 5 sposobów #5

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną