Koniec darmowego trzymania zdjęć w chmurze Google! Firma podała datę zmiany dotychczasowych zasad!

Koniec darmowego trzymania zdjęć w chmurze Google! Firma podała datę zmiany dotychczasowych zasad!

Dziś nowe technologie czy nowinki techniczne towarzyszą nam na każdym kroku. Nie wyobrażamy już sobie życia bez smartfonu, smartwatcha czy laptopa. Firmy informatyczne robią wszystko, aby umilić i ułatwić nam życie. Wprowadzają nowe rozwiązania, a te istniejące modyfikują. Tak też dzieje się z usługą oferowaną przez Google, a mianowicie Google Photos zmienia swoje zasady działania.

Zdjęcie Koniec darmowego trzymania zdjęć w chmurze Google! Firma podała datę zmiany dotychczasowych zasad! #1

Usługi Google

Google Photos to usługa, z której korzysta dziś miliony ludzi. Dzięki niej możemy trzymać za darmo w chmurze zdjęcia oraz filmy, które zrobimy smartfonem. Jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ wbudowana pamięć w telefonie lub ta z pamięci SD nie zawsze jest wystarczająca. Usługa Google Photos pozwala nie tylko na ich przechowywanie, ale również ułatwia do nich dostęp z różnych urządzeń mobilnych.

Możemy je przeglądać z dowolnie wybranego urządzenia, po wcześniejszym zalogowaniu się na nasze konto Google. Backup w chmurze przydaje się, gdy zgubimy telefonu lub gdy nieodwracalnie się on zepsuje. Dzięki temu zdjęcia z łatwością możemy odtworzyć na nowym telefonie bez konieczności kopiowanie gigabajtów danych.

Zmiany w regulaminie

Jak dotąd usługa ta była darmowa, a limit zdjęć umieszczanych w chmurze nie istniał. W darmowej przestrzeni mogły być przechowywane tylko zdjęcia poniżej 16 Mpix, a film nie mógł być kręcony w wersji powyżej 1080p. Były to jedyne wymogi tej usługi.

Dlatego też ten sposób przechowywania zdjęć stał się bardzo modny. Chyba nawet sam twórca tej chmury nie spodziewał się, że będzie on tak popularny. W związku z tym firma postanowiła zmienić trochę zasady przechowywania plików w chmurze Google.

Zdjęcie Koniec darmowego trzymania zdjęć w chmurze Google! Firma podała datę zmiany dotychczasowych zasad! #2

Co się zmienia?

Od 1 czerwca 2021 r. Google Photos zmienia swoje zasady działania i to raczej nie na lepsze. Od połowy przyszłego roku w chmurze Google będzie można przechowywać tylko 15 GB danych, w skład których będą wchodziły nadal filmy i zdjęcia.

Użytkowników będzie jednak obowiązywał limit danych związanych z plikami przechowywanymi przez Drive, Gmail, Photos. Amerykański gigant nie ogranicza jednak kreatywności i możliwości swoich klientów. Limit 15 GB można zwiększyć, jednak wiąże się to z dodatkową opłatą. Za dodatkowe 100 GB przestrzeni w chmurze trzeba zapłacić,99 zł rocznie. Warto jednak zauważyć, że zdjęcia i filmy wykonane i wrzucone przed 1 czerwca 2021 roku nie będą się wliczały do limitu miejsca na wirtualnym dysku.

Nowe narzędzia dla użytkowników

Google wprowadzi dodatkową funkcję ułatwiającą użytkownikom przechowywanie plików w chmurze. Dzięki niej będzie można oszacować, ile gigabajtów jest już wykorzystane, a ile zdjęć i filmów pomieści pozostały limit. Jeśli użytkownik będzie zbliżał się do limitu 15 GB, wtedy zostanie o tym powiadomiony.


Firma ta ma zamiar wprowadzić też nowe narzędzie, które będzie miało za zadanie wynajdywać ciemne i nieostre zdjęcia i filmy, które będą usuwane, aby zwolnić miejsce na dysku. Amerykański gigant powinien się również zastanowić nad możliwością wykupienia dodatkowego miejsca na dysku, który byłyby bezterminowy i dożywotni.

true

Polecane